392,96 Ft
468,72 Ft
63,274 $

Két magyar versenyző is ott lesz az öttusa olimpiai döntőjében

Az olimpiai öttusaverseny elődöntőjében két magyar versenyző is sikeresen szerepelt, így Gulyás Michelle és Guzi Blanka is a döntőben folytathatják a küzdelmeket az éremért.

...svg content...Fotó: Guzi Blanka (b) és Gulyás Michelle a női öttusázók elődöntője, a lövészetes futás versenyszám után a célban a 2024-es párizsi nyári olimpián a versailles-i kastély parkjában 2024. augusztus 10-én. A két magyar versenyző bejutott a döntőbe. MTI/Czeglédi Zsolt

Szabó Kata

A verseny csütörtökön a körvívással kezdődött az Észak-párizsi Arénában. Gulyás remek teljesítményt nyújtott, 24 győzelemmel és 11 vereséggel a második helyen végzett, míg Guzi 15 győzelmet szerzett és 20 vereséget szenvedett, ami számára jó eredménynek számít, tekintve, hogy a vívás nem tartozik az erősségei közé.

A 36 fős mezőnyt két 18 fős csoportra osztották, melyekből az első kilenc helyezett jutott tovább. A magyar versenyzők a B csoportban szerepeltek szombaton, amikor a verseny helyszíne a Versailles-i kastély parkjába költözött. Soron kívül Kiderült, mely kocsikat keresi most mindenki

Gulyás a lovaspályán két akadályt vert le, ami 14 pont levonást eredményezett, a bónuszvívásban egy pontot szerzett, míg az úszásban a második legjobb időt érte el. A kombinált számban, amely négy lövészettel megszakított 5×600 méteres futásból állt, végig az élmezőnyben haladt.

Gulyás a verseny után elmondta: „Volt két hibám a lovaglásban, de így is tudtam tartalékolni. Ez is volt a terv úszásban meg futásban is. Elképesztő volt a hangulat, még soha nem versenyeztem így, hidegrázós élmény volt”, mondta.

Guzi teljesítménye is figyelemre méltó volt. A lovaspályán hibátlanul teljesített, úszásban kilencedik lett, majd a kombinált számban felzárkózott, és végül a negyedik helyen ért célba.

„Nem izgultam, a vívás előtt sem és ma sem”, nyilatkozta Guzi. „Bennem is megvan a vágy, hogy érmes legyek, de ismerem magam, tudom, hogy ha erre koncentrálok, az nem feltétlenül segít, úgyhogy próbálom levenni a hangsúlyt erről és élvezni, hogy itt lehetek”, tette még hozzá.

Itt az újabb mérföldkő, nagy földgáz-üzletet kötött a Mol-csoport

A Mol-csoport ezúttal Azerbajdzsánnal kötött egy nagyon fontos üzletet.

Ázsia Expressz: újabb páros búcsúzott, drámai volt a vége

Újabb hajszán van túl az Ázsia Expressz mezőnye, aminek a végén egy páros számára véget ért a verseny a világ másik felén.