394,13 Ft
468,80 Ft
63,244 $

Késely Ajna nem jutott be a döntőbe 800 méteres gyorsúszásban Párizsban

Késely Ajna végül nem tudta kvalifikálni magát a 800 méteres gyorsúszás párizsi olimpiai döntőjébe.

...svg content...Fotó: Késely Ajna a női 400 méteres gyorsúszás előfutama után a belgrádi vizes Európa-bajnokságon 2024. június 23-án. MTI/Derencsényi István

A fiatal magyar úszó, aki még mindig csak 22 éves, egy 11. időt tudhatott a neve mellett egy rendkívül erős mezőnyben. A legnagyobb sztárokkal úszott egy futamban, ami már önmagában igencsak nehezítette a körülményeket.

A nyolcszoros olimpiai bajnok, 1500 méter gyorson óriási fölénnyel győztes amerikai Katie Ledecky is ott volt a vízben, akárcsak a már két aranyéremnél járó Ariarne Titmus. Késely végül 8:36.13 perces idővel összesítésben a 13. helyen zárt. Késely korábban 400 méter gyorson is a 13. helyen végzett, míg a 4×200 méteres gyorsváltó tagjaként hatodik lett. Soron kívül Megvan a dátum: ekkor valósulhat meg a vita, amin Magyar Péter és Orbán Viktor is jelen lesz