Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
354,99 Ft
Euró
396,49 Ft
Font
474,84 Ft
Bitcoin
65,890 $

Kemenesi Gábor: a felnőttek oltása a gyermekeket is megvédi a fertőzéstől

Kemenesi Gábor, a pécsi egyetem virológus munkatársa szerdai Vakcina Híradó adásában foglalta össze a közelmúlt híreit a koronavírus elleni védőoltásokkal kapcsolatban.

...svg content...Újfehértó, 2021. március 30. Pfizer-BioNTech koronavírus elleni vakcinával töltött fecskendők oltáshoz előkészítve Pethő Andrea háziorvos újfehértói rendelőjében 2021. március 30-án. MTI/Balázs Attila
Belföld
Author image

Kornis Vivien

Szerkesztő

A szakértő arról beszélt, hogy az nemrég megjelent izraeli tanulmány szerint Izraelben, ahol a világon a legmagasabb az átoltottsági arány, az egyes csoportok, elsősorban a 19 és 50 közötti felnőttek immunizálása milyen hatással van a gyermekek és az idősebbek fertőzöttségi adataira. A Vakcina Híradó legújabb adását az Index szúrta ki.

Kemenesi Gábor összefoglalta, hogy úgy tűnik, hogy a gyerekeket, vagyis a 19 évnél fiatalabbakat eredményesen védi a fertőzéstől az, ha a 19 évnél idősebbek be vannak oltva, hiszen ahogy a 19 és 50 év közöttiek körében nőtt az átoltottság, úgy csökkent ezzel a fiatalabbak között az új fertőzések száma, de ez minden korcsoportra ugyanígy igaz.  Soron kívül Menczer Tamás Magyar Péternek üzent: „Vége van, Peti!”

A videóban a szakértő kitér egy másik vizsgálatra is, amelyről korábban itt írtunk. A kutatás alapján a Pfizer és a Moderna vakcinája a második dózis után már 90 százalékos hatékonysággal megvéd a fertőzéstől. Kemenesi Gábor kiemelte, hogy ezzel a tünetmentes fertőzés kockázata is csökken. 

Ez kegyetlenül jó hír, és ugyanezt látjuk az izraeli adatokban is

– fogalmazott a virológus. Hozzátette, hogy ettől még a járvány tovább fertőzhet, de tizedakkora mértékűre csökkenhet, mint korábban.

A szakértő felhívta rá a figyelmet, hogy az antitestes immunválasz, amelyről mindig hallhatunk, nem az egyetlen eszköze a szervezetünknek a fertőzéssel szemben. Létezik az úgynevezett sejtes immunitás is, amely a szervezetünk védekezőrendszerének egy másik lába, és abban segíthet, hogy könnyebben átvészeljük a megbetegedést. Kemenesi elmagyarázta, hogy ha az antitestek ki is kopnak a szervezetből, a sejtes immunitás aktiválódik. Most végre megszületett arról egy kiváló tanulmány, hogy mindegyik variánssal szemben – brit, brazil, dél-afrikai – még az eredeti vírustörzzsel való megfertőződés után is aktiválódik a szervezet sejtes immunitása, ez pedig várhatóan tompítja a variánsok hatását.

Megmenekülhet a lepusztult óriásteleszkóp, ami egy James Bond filmben is szerepelt

Dollármilliókból próbálják meg fenntartani, ami így sem lesz könnyű feladat.