Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Testvére helyett akart motoros vizsgát tenni, és ez még mind semmi

Testvére helyett akart motoros vizsgát tenni, és ez még mind semmi

Testvére helyett akart motoros vizsgát tenni, és ez még mind semmi
Fotó: police.hu

Rendőrségi ügy lett belőle, miután úgy döntött, a testvére helyett megy motoros vizsgára, de hamar lebuktak.

Egy 44 éves férfi tavaly május 3-án egy motoros vizsga megszerzése érdekében közlekedési alapismeretek vizsgára jelentkezett az egyik megyeszékhelyi intézményben. Még mielőtt kitöltötte volna az írásbeli tesztet, kiderült, hogy a helyi lakos a testvére helyett akart vizsgát tenni. Mindezt úgy, hogy a testvére igazolványát mutatta be, amikor ellenőrizték a személyazonosságát.

A cikk a videó után folytatódik

Végül a férfit a járőrök közokirat-hamisítás gyanúja miatt előállították és közokirat-hamisítás bűntett kísérletének gyanúja miatt kihallgatták, amiért felelnie kell. Ezzel még nagyobb bajba hozták magukat, mert a nyomozás, az átvizsgálás alatt más dolgok is kiderültek a fiatalabb férfiról.

A C, CE és D kategóriás jogosítvány megszerzésére irányuló teszteket sem ő töltötte ki, ugyanakkor az nem volt bizonyítható, hogy ezekben az esetekben is éppen a bátyja helyettesítette – írja a police.hu. A rendőrség azonnal lefoglalta a vezetői engedélyt, majd a 39 éves kecskeméti lakost többrendbeli közokirat-hamisítás bűntettének gyanúja miatt kihallgatták.