Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

A kormány bejelentette, nem tervez korrekciót a kata-törvényben

A kormány bejelentette, nem tervez korrekciót a kata-törvényben

A kormány bejelentette, nem tervez korrekciót a kata-törvényben
Fotó: Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter (j) és Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő a Kormányinfó sajtótájékoztatón a Miniszterelnöki Kabinetiroda Garibaldi utcai sajtótermében 2022. július 7-én. MTI/Illyés Tibor

Továbbra sincs tervben, hogy korreakciót hajtsanak végre az új kata-törvényben, a korábban jóváhagyott törvény marad a helyén.

Nagy port kavart az új kata-törvény, ami miatt több tüntetést is szerveztek Budapesten, illetve vidéken. Sokáig Novák Katalin köztársasági elnökben bíztak az ügyben érintett katások, ám végül Áder János utódja is jóváhagyta a törvényt, nemcsak Orbán Viktor miniszterelnök.

A cikk a videó után folytatódik

Hiába a tüntetések, illetve a baloldal hangos kritikája, a kormány nem nyújtott be korreakciós változtatásokat. Miután Novák is jóváhagyta az új törvényt, borítékolható volt, hogy nem fognak változtatni.

Szombaton tartott legutóbb Kormányinfót a kormány, melynek ideje alatt a kata is szóba került. Ennek kapcsán Gulyás Gergely miniszter tette egyértelművé, hogy továbbra sem terveznek korreakciót, tehát minden marad a régiben.