Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Kardiológus mondta el, kik számára rossz ötlet a túlzott kávéfogyasztás

Ugyanakkor azt is hozzátette: ha valakinek nincs panasza, jól érzi magát több csésze elfogyasztása után is, nem szükséges változtatnia. Szakember tanácsát viszont bármikor kikérheti.

...svg content...Fotó: Unsplash
Egészség/Életmód
Author image

Koós Alexandra

Szerkesztő

Ahogy azt már megírtuk, egy új kutatás során érdekes megállapításokat tettek a kávéfogyasztás témájában: mint kiderült, kedvező hatása lehet, ha mindennap kávézunk vagy teázunk. Sőt, akár napi több csésze elfogyasztása is jót tehet a szívnek, ezen megállapításra pedig azután jutottak a szakértők, hogy több mint 300 ezer ember adatait elemezték.

Az ezzel kapcsolatos további részletekre ebben a korábbi cikkünkben tértünk ki. Ugyanakkor tény, hogy a rendszeres kávéfogyasztás nem mindenki számára jó ötlet, pláne nem az, hogy napi több csésze is elfogyjon. Ezzel kapcsolatban egy kardiológus hívta fel a figyelmet néhány dologra – írja a Magyar Hírlap a RIA Novosztyira hivatkozva.

Mint fogalmazott: tekintettel arra, hogy a kávé fogyasztása serkenti a szívműködést, növeli a pulzusszámot és a vérnyomást a benne lévő koffein miatt, elmondható, hogy nem minden ember ihat meg napi öt csésze kávét. Kiemelte, hogy különösen igaz ez a magas vérnyomással küzdők esetében, illetve azoknál is, akiknek szapora a pulzusa.

Továbbá azok számára sem javasolta a túlzott kávéfogyasztást, akik depresszióval, pánikrohamokkal küzdenek, ugyanis az ő esetükben a napi több csésze kávé elfogyasztása szorongásos, depressziós állapotban ronthatja a tüneteket.

Ugyanakkor azt is kiemelte: ha valakinek magas a vérnyomása vagy a pulzusa, és megiszik napi egy-két csészével, mégsincs panasza, jól érzi magát, akkor nem kell lemondania az eddigi koffeinadagjáról. Persze az sosem válhat senki kárára, ha a biztonság kedvéért szakember tanácsát is kikéri.

Rendkívüli bejelentéseket tett a rendőrség a japán nő meggyilkolásának ügyében

Rendkívüli bejelentéseket tett a rendőrség a japán nő meggyilkolásának ügyében

A rendőrség teljes körű belső kivizsgálást rendelt el a meggyilkolt japán nő ügye miatt, ami most lezárult, és közzétették az eredményeket.

Deák Dániel a hatalmas tévés vita után: „Egri Viktor kitiltott ATV-ből”

Látványos módon szabadultak el az indulatok az ATV stúdiójában, melynek Deák Dániel politikai szakértő volt az egyik vendége.