Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Karácsony Gergely több száz négyzetméteres zöldterület létrehozását ígéri

Karácsony Gergely több száz négyzetméteres zöldterület létrehozását ígéri

Karácsony Gergely több száz négyzetméteres zöldterület létrehozását ígéri
Fotó: MTI/Lakatos Péter

Kövess minket a Google-ben

Legyen a Liner a követett forrásod

Jelöld be oldalunkat követett forrásként a Google Keresőben, hogy a friss hírek nagyobb eséllyel jelenjenek meg nálad a Vezető hírek találatok között.

Beállítom

A rakpart zöldítését emelte ki programjából a főpolgármester egy budapesti sajtótájékoztatón.

Karácsony Gergely főpolgármester, a Párbeszéd-Zöldek-DK-MSZP fővárosi listavezetője budapesti sajtótájékoztatóján vasárnap délután ígéretet tett arra, hogy vezetésével a fővárosi önkormányzat folytatja a rakpart zöldítését, ígéretet téve arra, hogy amennyiben újra bizalmat szavaznak neki, úgy a következő ciklusban 18 milliárd forintból több száz négyzetméteres zöldterület jön létre a pesti alsó rakparton a Parlamenttől az Erzsébet hídig.

A cikk a videó után folytatódik

A főpolgármester az eseményen úgy fogalmazott, a közösségi költségvetés forrásait felhasználva, a budapestiek akaratának megfelelően, folytatódik a terület fejlesztése, amiről széles körű társadalmi egyeztetés folyt és megállapodás született szakmai és civilszervezetekkel, kiemelve:

„Azt csináljuk, amivel mindenki egyetért.”

Karácsony Gergely úgy folytatta, itt az ideje, hogy ezt az alulhasznosított, de csodálatos területet „sokkal jobban használjuk”, hangsúlyozva, megvannak a tervek és a források is egy zöldebb, gyalogosbarát, minőségi burkolatokkal, árnyékolókkal, párakapukkal, napozókkal, és a zöldterület hosszú távú fennmaradását biztosító öntözőrendszerrel ellátott terület kialakítására.

A főpolgármester ígérete szerint a beruházás már hétfőn elkezdődik. Kérdésre válaszolva Karácsony Gergely azt is megjegyezte, hogy nem támogatja Lázár János építési és közlekedési miniszter ötletét a Közlekedési Múzeum Debrecenbe költöztetéséről, hozzátéve, szerinte „a múzeum jó helyen van”. Végezetül kijelentette:

Kövess minket a Google-ben

Legyen a Liner a követett forrásod

Jelöld be a Linert követett forrásként a Google-ben.

Beállítom

A következő cikkhez görgess lejjebb