394,12 Ft
468,74 Ft
62,937 $

Kajak-kenu vb – Már az első döntős napon három magyar érem született

Három érmet szereztek a magyar versenyzők az olimpián kívüli kajak-kenu számok világbajnokságának első döntős napján Szamarkandban.

...svg content...Fotó / Illusztráció: A későbbi hetedik helyezett Adolf Balázs a férfi kenu egyesek 1000 méteres versenyének döntőjében a 2024-es párizsi nyári olimpián a vaires-sur-marne-i evezős és kajak-kenu pályán 2024. augusztus 9-én. MTI/Kovács Tamás

TÉMÁK

Az üzbegisztáni Szamarkandban megrendezett kajak-kenu világbajnokság szombati nyitónapja sikeresen zárult a magyar küldöttség számára, a versenyzők ugyanis egy arany- és két ezüstéremmel gazdagították az ország éremkollekcióját.

A nap fénypontja Kőhalmi Emese brilliáns teljesítménye volt a kajak egyesek 1000 méteres versenyében. A Kovács Katalin Akadémia 22 éves tehetsége magabiztos rajt-cél győzelmet aratott, jelentős előnnyel utasítva maga mögé a mezőnyt, köztük a fehérorosz Marina Litvincsukot. Soron kívül Megvan a dátum: ekkor valósulhat meg a vita, amin Magyar Péter és Orbán Viktor is jelen lesz

A kenusok között Bragato Giada remekelt, aki kiváló taktikával ezüstérmet szerzett az 1000 méteres távon. A tiszaújvárosi versenyző a táv második felében előzte meg kínai riválisát, végül csak a fehérorosz Aljona Nazdrova tudta megelőzni.

Adolf Balázs és Fejes Dániel párosának teljesítménye is dicséretre méltó. A kenu kettesek 1000 méteres döntőjében ezüstérmet szereztek, annak ellenére, hogy frissen álltak össze. Az orosz egység mögött, az ukránokat megelőzve értek célba.

A nap kevésbé sikeres magyar szereplése Vajda Bence és Szántói-Szabó Tamás nevéhez fűződik. A K-2 1000 méteres versenyszámban a tavalyi ezüstérmüket nem tudták megismételni, ezúttal a hetedik helyen végeztek.

A világbajnokság vasárnap folytatódik, amikor további döntőkre kerül sor. Szombaton még a 200 méteres középfutamokat rendezik meg a közép-ázsiai városban.