Szemkápráztató fotót készített a Jupiterről a Juno űrszonda
A lenyűgöző fényképen azt láthatjuk, amint a hatalmas Ganymedes hold árnyéka rávetül a gázóriásra.
A Juno űrszonda február 25-én már negyvenedik alkalommal suhant el a Jupiter mellett, a kozmikus találkozásról a NASA egysége a szokásához híven fotókat is készített.
A legutóbbi űrbéli „randevú” során 71 ezer kilométerre közelítette meg a gázóriást a modul, vagyis 15-ször közelebb száguldozott a bolygó fölött, mint a legnagyobb holdjának számító Ganymedes.
A nem mindennapi fotón – amelyet a kiemelt képünkön láthatnak – tisztán kivehető a hold ovális formája, amint éppen sötét foltként jelenik meg a Jupiter viharfelhőkkel sújtott felületén.
A Juno űrszonda kitűzött célja Naprendszerünk legnagyobb bolygójának időjárási dinamikájának részletes vizsgálata és megértése, ezáltal a csillagászok tisztább képet kaphatnak arról, miként viselkedhetnek az exoplanéták a különböző bolygórendszerekben.
Annak ellenére, hogy a szonda már évek óta magas kozmikus és napsugárzásoknak van kitéve, egyelőre tökéletesen működik, a NASA viszont figyelmeztetett, a várható élettartama az említett tényezők miatt jelentősen lerövidülhet.