Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Összecsapott a hadsereg a drogcsempészekkel, 27 ember vesztette életét

Összecsapott a hadsereg a drogcsempészekkel, 27 ember vesztette életét

Összecsapott a hadsereg a drogcsempészekkel, 27 ember vesztette életét
Fotó: Twenty20

27 szíriai csempész próbált meg bejutni Jordánia területére, amikor tűzharc kezdődött a hadsereggel. 

A jordániai hadsereg közölte, hogy csapataik megöltek 27 feltételezett embercsempészt, akik a szomszédos Szíriából próbáltak bejutni az országba, ezzel kábítószer-kereskedelmi kísérletet akartak meghiúsítani, és több gyanús anyagot is lefoglaltak. 

A cikk a videó után folytatódik

A hadsereg közölte, hogy „továbbra is alkalmazza az újonnan felállított bevetési szabályokat, és a határok védelme érdekében vasszigorral fog lecsapni, valamint erővel és határozottsággal fog fellépni minden beszivárgási vagy csempészkísérlettel szemben” – írja az ABC News

Jordánia több mint 650 ezer szíriai menekültnek ad otthont, akik a több mint egy évtizede dúló polgárháború elől menekültek el. Szeptemberben szíriai és jordániai tisztviselők a határbiztonságról tárgyaltak, miután a szíriai kormányerők elfoglalták a lázadók által ellenőrzött területeket a jordániai határ mentén.

Egy hónappal később II. Abdalláh jordániai király egy évtized óta először beszélt Bassár Aszad szíriai elnökkel, miután a két ország újra megnyitott egy kulcsfontosságú határátkelőt.

A 10 éve tartó polgárháború után Szíriában virágzik az illegális kábítószeripar. Az elmúlt években az arab ország az illegális amfetamin előállításának és értékesítésének egyik fő helyszínévé vált. Szíria és a szomszédos Libanon is a kábítószer közel-keleti, különösen az Öböl-menti országokba vezető kapuivá váltak.