Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Jegyellenőrnek és rendőrnek adta ki magát egy 18 éves fiú Debrecenben

Jegyellenőrnek és rendőrnek adta ki magát egy 18 éves fiú Debrecenben

Jegyellenőrnek és rendőrnek adta ki magát egy 18 éves fiú Debrecenben
Shutterstock/Illusztráció

Megdöbbentő esetről számolt be a rendőrség, ugyanis egy mindössze 18 éves nyíradonyi fiú napokon át jegyellenőrként és rendőrként igazoltatott embereket Debrecenben, miközben semmilyen jogosultsága nem volt erre.

A fiatal rezzenéstelen arccal, korát meghazudtoló magabiztossággal lépett oda idegenekhez, és úgy viselkedett, mintha valóban hivatalos személy lenne. A nyomozás adatai szerint a fiú tömegközlekedési eszközökön játszotta el, hogy jegyellenőr, rendszeresen elkérte az utasok bérleteit, „szemrevételezte” azokat, majd továbbsétált, mintha minden rendben lenne.

A cikk a videó után folytatódik

Máskor járókelőket igazoltatott, mivel rendőrnek adta ki magát, és még arra is ügyelt, hogy bemutatkozáskor jelvényszámot mondjon, hogy hitelesebbnek tűnjön. A történet azonban gyorsan véget ért. A fiú tegnap egy kollégiumba is bement, azt állítva, hogy „két diákot köröznek”.

A dolgozók első kérdése az volt, hogy mutassa fel szolgálati igazolványát – ekkor a fiatal egyszerűen elfutott. Az esetet azonnal bejelentették a rendőrségen. A járőröknek nem kellett sokáig keresniük. Röviddel később egy valódi jegyellenőr hívta a 112‑t, mert az egyik buszon „botcsinálta ellenőrt” fogtak.

Lebukás lett a vége

Mint kiderült, a fiú a kollégiumi akció után ismét bérleteket akart ellenőrizni – csakhogy ezúttal egy igazi jegyvizsgáló is a járaton tartózkodott. A rendőrök előállították, és személyes adattal visszaélés miatt gyanúsítottként hallgatták ki.

A rendőrség a történtek után külön figyelmeztetést adott ki a lakosságnak: „A rendőrök és más hatósági személyek szolgálati igazolvánnyal rendelkeznek, amelyet kötelesek bemutatni. Gyanúra adhat okot, ha az érintett siettet, fenyeget, vagy pénzt, illetve személyes adatokat kér. Kétség esetén javasoljuk, hogy ne működjenek együtt, és haladéktalanul értesítsék a Rendőrséget a 112-es segélyhívó számon.”

A fiatal „szerepjátéka” így néhány nap alatt véget ért, de az eset jól mutatja, mennyire fontos, hogy a lakosság mindig kérje a hivatalos igazolvány felmutatását, ha valaki hatósági személynek adja ki magát.