455,42 Ft
57,398 $

Peking 2022: Jászapáti Petra először kilencedik lett, majd jött a csavar

Jászapáti Petra végül egy hellyel előrébb végzett, míg Suzanne Schulting meg tudta védeni a címét.

Fotó: Jászapáti Petra a női rövidpályás gyorskorcsolyázók 1000 méteres versenyének B döntője után a pekingi téli olimpián a Fővárosi Fedett Stadionban 2022. február 11-én. A magyar sportoló negyedikként haladt át a célvonalon, összesítésben a nyolcadik helyen vgzett. MTI/Kovács Tamás

Suzanne Schulting megvédte a címét a rövidpályás gyorskorcsolyázók női 1000 méteres számában a pekingi téli olimpián, míg Jászapáti Petra a kilencedik helyen végzett.

A fináléban a holland sztár rajt-cél győzelmet aratott, amihez nagyban hozzájárult, hogy az amerikai Kristen Santos és az 500 méteren aranyérmes olasz Arianna Fontana összeütközött, így mindketten kicsúsztak az üldöző pozícióból. Az ezüst a dél-koreai Csoj Min Dzsongé, a bronz a belga Hanne Desmet-é lett. Soron kívül Ösztöndíjjal jutott be a Harvardra egy budapesti gimnázium tanulója

Jászapáti Petra a kisdöntőben végig az ötfős futam végén haladt, a hajrában sikerült megelőznie az amerikai Maame Bineyt, így negyedikként haladt át a célvonalon, ami összesítésben a nyolcadik helyet jelentette számára, mivel Fontanát megbüntették a nagydöntőben.

Peking 2022: egy elhibázott váltás miatt lemaradt az A döntőről a címvédő férfi váltó

A sportág küzdelmei vasárnap folytatódnak, melynek során a férfi 500 méter végcsatározásait rendezik Liu Shaolin Sándorral, Liu Shaoanggal és Krueger John-Henryvel, valamint a 3000 méteres női váltó A és B döntője szerepel a programban.

Kikapott a PSG a Dortmundtól a Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén

A PSG egy nagyon erős Dortmund ellen játszott a Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén.