A koronavírus-járvány óta mintegy 1,5 millió ember él remeteként Japánban
A koronavírus-járvány alatt az emberekre nehezedő nyomás maradandóvá vált, s közel 1,5 millió ember határozott úgy, hogy a járvány vége ellenére is folytatja a remete életmódot.
A Guardian számolt be arról, hogy egy friss kormányzati jelentés szerint Japánban közel 1,5 millió munkaképes korú ember él remeteként, s közlésük szerint az esetek mintegy egyötöde a koronavírus-járvány nyomán kialakult nyomásnak tulajdonítható.
A hikikomorik (remeték) nagy számban nyilatkoztak úgy, hogy párkapcsolati problémák miatt, illetve munkahelyük elvesztése vagy elhagyása után kezdtek el visszavonulni a társadalomtól. Jelentős részük (20,6 százalék) jelezte, hogy remete életmódjukat a világjárvány során kialakult életmódbeli változások váltották ki.
A kormányzati felmérés szerint a 15 és 62 év közötti lakosság 2 százalékát teszik ki a remeték. A kabinetiroda 2022-ben, 30 ezer 10 és 69 év közötti embert kérdezett meg Japán-szerte az ügyben; a felmérés szerint pedig a 15-39 év közötti válaszadók valamivel több mint ötöde nyilatkozott úgy, hogy 6 és 12 hónap közötti időszakot töltöttek a társadalomtól teljesen elszigetelve.
Több mint 20 százalékuk jelezte, hogy problémái voltak a kapcsolatteremtéssel, míg 18 százalékuk a járványra hivatkozott kialakult életmódja kapcsán. A 40-64 éves korosztály 44,5 százaléka nyilatkozott úgy, hogy munkahelye elvesztése miatt döntött a remete életmód mellett, míg 20,6 százalékuk a világjárványra hivatkozott.