A japán társadalom a működésképtelenség határán, rengetegen halnak meg egyedül otthonaikban
Tragikus adatok érkeztek a szigetországból, egyre romlanak a társadalmi mutatók.
Japán régóta szomorú példája az öregedő társadalmaknak, csak az idei év első felében mintegy 40 ezer embert találtak holtan otthonaikban – számolt be róla a helyi rendőrség. Mindez egybecseng az ENSZ adataival, miszerint a világon Japánban él a legtöbb idős ember.
A hatóságok információi szerint az otthonukban elhunytak csaknem 70 százalékát a 65 évesek, és annál idősebbek tették ki, és alig 40 százalékukat fedezik fel egy napon belül, közel négyezer embert azonban csupán egy hónappal később találtak meg.
Az év elején a japán Nemzeti Népesedési és Társadalombiztosítási Kutatóintézet riasztó előrejelzést közölt, miszerint 2050-re 10,8 millióra emelkedik azok száma, akik az egyedül élő idősek csoportjába tartoznak majd.
Ez a 65 év fölöttieket jelenti, ám a fiatalabb korosztályban is rohamosan emelkedik az egyedül élők száma, 25 éven belül több mint 23 millióan lehetnek majd a szigetországban – számolt be róla a BBC.
Áprilisban a japán kormány törvényjavaslatot terjesztett elő, amivel az elöregedő lakosság elszigeteltsége ellen lépnének fel. Kisida Fumio miniszterelnök tavaly úgy vélekedett, hogy a csökkenő születésszám miatt a társadalom már a működésképtelenség határán van.