A James Webb teleszkóp most először észlelt szénmolekulát az űrben
Ez egy hatalmas áttörés az űrkutatásban.
A CNN jelentése szerint csillagászok most először fedeztek fel egy kulcsfontosságú szénmolekulát az űrben: a metil-kation vagy CH3+ nevű vegyületet egy fiatal csillagrendszerben, a Földtől 1350 fényévre található Orion-ködben találták meg.
A felfedezés azért is számít mérföldkőnek, mert a szénvegyületek az általunk ismert és megértett élet alapjául szolgálnak. A metil-kationt pedig kulcsfontosságú összetevőnek tekintik, mely segít a bonyolultabb szénalapú molekulák kialakításában.
Annak megértése, hogyan kezdődött és fejlődött az élet a Földön, segíthet a kutatóknak meghatározni, hogy lehetséges-e, hogy az univerzumban máshol is lehet-e élet.
A James Webb teleszkóp pedig rendkívül érzékeny képességekkel rendelkezik, hiszen az emberi szem számára láthatatlan infravörös fényen keresztül szemléli a kozmoszt.
Az űrobszervatórium egy fiatal vörös törpecsillag körül kavargó, d203-506 nevű protoplanetáris korongban észlelte a metil-kationt. Ezek javarészt gázból és porból álló objektumok, melyek a csillagszületések maradványai. Végül ezekből bolygók születnek, melyekből később egész bolygórendszerek alakulnak ki.