Újabb szög Jakab Péter koporsójában: százmilliós értékben kötött szerződéseket a párt tudta nélkül
„Asszisztenséhez” közel álló személyekkel is szerződött volna 83 millió értékben, de azt a párt már megakadályozta.
Jakab Péter már tudhatott valamit, mielőtt leváltották volna a frakció éléről, ugyanis sorra írta alá a szerződéseket az asszisztenséhez (szeretőjéhez?) Molnár Enikőhöz közel álló személyekkel. A frakcióvezetés tudta és beleegyezése nélkül mintegy 103 millió euró értékben, ezen felül még 83 millió forintért szignózott volna, de azt már megakadályozta a képviselőcsoport.
Jakabot hivatali visszaélés és hűtlen kezelés miatt feljelentették, pár nappal azelőtt, hogy leváltották volna, miután 80 millió forint kifizetéséről írt alá szerződéseket. A Telex megkereste a Jobbik sajtóosztályát, akik úgy fogalmaztak a 80 millió kapcsán, hogy „az írt összeg számszerűleg csak részben és nagyságrendileg helyes”.
A lap azt írja, hogy Jakab két körben írt alá szerződéseket a frakcióvezetés tudta és beleegyezése nélkül. A párt tájékoztatása szerint Jakab Péter először mintegy 103 millió forint értékben kötött szerződéseket. Négy évre bízott meg alkalmazottakat, akik a párt szerint Jakabhoz, de leginkább az asszisztenséhez, Molnár Enikőhöz kötődnek.
Ezt azonban a frakció nélkül nem tehette volna meg a belső szabályzat értelmében, ők mégis csak aztán szereztek tudomást minderről, hogy a hivatal már befogadta a szerződéseket.
Miután a frakció tagjai értesültek a volt elnök által aláírt szerződésekről, közbeléptek: visszavonták azt a képviselőknek járó pénzügyi keretet, amelyről korábban lemondtak a frakció javára, és amelyből a frakció mellett dolgozók bérét fizették volna.
Pár nappal később Jakab újra megpróbálkozott szerződések leadásával az Országgyűlés hivatalának, nagyjából 83 millió értékben, kiderült, hogy nincs mögöttük fedezet.
A Jobbik szerint leváltása előtt Jakab pár kivételtől eltekintve olyanokat vett volna négy évre alkalmazásba a frakció mellé, akik asszisztenséhez, Molnár Enikőhöz állnak közel, de van köztük korábbi regionális igazgató, pártszervező is, és olyan, aki eddig Jakab és Molnár munkáját segítette – teszi hozzá a Telex.
Megemlítik, hogy egyes vélemények szerint a korábbi elnök Molnár tanácsára így akarta bebiztosítani, hogy az őt támogató párttagokat négy évre kifizessék abban az esetben is, ha közben ő kilép a Jobbikból, és új pártot alapít.
„Egy munkavállalónak szerettem volna frakcióvezetőként, vagyis munkáltatóként a már létező munkaszerződését meghosszabbítani, négy munkavállalót pedig szerettem volna felvenni a frakcióhoz dolgozni nagyságrendileg 300 ezer forintos fizetéssel. A Jobbik a dolgozók felvétele helyett a dolgozók elbocsátását választotta” – reagált Jakab Péter a lapnak a 83 millió forintos szerződésekre.