396,33 Ft
468,31 Ft
61,730 $

Jackl Vivien aranyérmes lett a belgrádi úszó Európa-bajnokságon

Újabb nagy magyar sportsiker született, Jackl Vivien is aranyérmes lett az úszó Európa-bajnokságon.

...svg content...Fotó: Jackl Vivien a női 400 méteres vegyesúszás versenyszámának döntőjében a belgrádi vizes Európa-bajnokságon 2024. június 19-én. MTI/Derencsényi István

TÉMÁK

Jackl Vivien olimpiai szintes idővel aranyérmet nyert 1500 méter gyorson pénteken a belgrádi úszó Európa-bajnokságon. A finálé előtt a szám másik magyarja tűnt a favoritnak, hiszen Mihályvári-Farkas Viktória óriási fölénnyel nyerte az előfutamot.

A döntőben azonban a 15 éves Jackl faképnél hagyta a mezőnyt, 1000 méter megtétele után már hét másodperc volt az előnye. A fiatal magyar úszó a végén már csak az idővel versenyzett, de végül magabiztosan, egyéni legjobbját (16:14.39 p) alaposan megjavítva, 16:06.37 perces idővel csapott célba, így simán megugrotta a párizsi induláshoz szükséges 16:09.09-es szintet. Soron kívül Keresik a Fishing on Orfű fesztiválon eltűnt 21 éves nőt

Mihályvári-Farkas végül 16:19.83 perccel a negyedik lett. Jackl ezzel a magyar úszósport történetének legfiatalabb Európa-bajnoka lett – egyúttal övé a 100. magyar egyéni arany a kontinensviadalokon -, a magyar küldöttség számára pedig a negyedik aranyérmet szerezte meg a szerb fővárosban.

„Szerettem volna megúszni a szintet, az elején mentem a mezőnnyel, de éreztem, hogy megy ez jobban is, ezért próbáltam leszakadni és figyelni az edzőm utasításait. Az aranyéremre egyáltalán nem gondoltam, örülök, hogy így jött össze” – nyilatkozta Jackl, aki a „statisztikákra” reagálva csak azt tudta mondani, „erre nincsenek szavaim”. Az aranyérmet Wladár Sándor, a Magyar Úszó Szövetség elnöke – akit a múlt héten a Nemzet Sportolójának választottak – adta át Jacklnak.

Csatlakozz a Liner.hu szerkesztői csapatához!