Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

9999-ig nem hagyhatja el Izraelt egy ausztrál férfi a helyi szigorú törvények miatt

Nem mindennapi törvényekbe ütközött egy ausztrál férfi – a rendelet miatt 9999-ig a közel-keleti országban rekedt.

...svg content...Twenty20
Ázsia
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Egy ausztrál állampolgár 2013 óta nem hagyhatja el Izrael területét, ugyanis egyike azon emberek százainak, akik gyakorlatilag nyolcezer évig tartó börtönbüntetést kaptak.

Noam Huppert 2012-ben költözött Izraelbe, hogy közelebb legyen két gyermekéhez, miután volt felesége 2011-ben visszautazott Ausztráliából a közel-keleti országba az akkor három hónapos és ötéves gyermekükkel. Soron kívül Nagyar Márton a romániai életszínvonalról: „A románok sehol nincsenek hozzánk képest”

Ezt követően bírósági ügyet kezdeményezett az édesanya, amely egy távozásra vonatkozó felfüggesztő végzést is tartalmazott, amit helyben hagyott a bíróság, így Huppert csak akkor láthatta volna viszont gyermekeit, illetve akkor hagyhatta volna el Izraelt, ha kifizeti a nőnek járó gyerektartási költségeket, amíg a fiai be nem töltik a 18. életévüket.

A férfi a news.com.au hírportálnak elmondta, 2013-ban már több mint 3,34 millió dollárt kellett volna folyósítania, amit nem tudott megoldani, így 9999 éves büntetést kapott – azért ennyit, mert ez volt a legmagasabb szám, amit az online rendszerben engedélyeztek.

Huppert hozzátette, mostantól semmilyen okból sem hagyhatja el az országot, beleértve a nyaralást vagy a munkát, amíg az összeget ki nem fizeti. A balszerencsés férfi arra figyelmeztette honfitársait, hogy hasonló üldöztetésben lehet részük abban az esetben, ha szintén izraeli nővel házasodnak össze.

Marianne Azizi újságíró és aktivista, valamint Sorin Luca rendező 2019-ben független dokumentumfilmet készített No Exit Order címmel, hogy felhívja a figyelmet a problémára, szerintük ugyanis több száz ausztrál lehet még, akik ugyanolyan gondokkal küzdenek, mint Huppert.

A szóban forgó dokumentumfilmben radikális feminista program végrehajtásával vádolják Izraelt, és azt állítják, hogy az országban drákói szabályok vannak érvényben, amelyek túlzottan védelmezik az anyákat, az apákat pedig lényegében a végletekig üldöztetik.