Iszonyat menő volt a 25 évvel ezelőtt piacra dobott valós idejű jegyzettömb-szkenner
A CrossPad a 90-es évek végének egyik furcsa fejlesztése volt.
Nem újdonság, hogy nagy cégek nagynak tűnő ötletekbe ölnek óriási pénzeket, melyekről aztán kiderül, hogy bár rendkívül érdekesnek tűnnek, nem életképesek. Elég csak körülnézni a startupok között.
Az A.T. Cross és az IBM által kifejlesztett elektronikus jegyzettömböt 1998-ban 400 dollárért lehetett megvásárolni, ami a tengerentúlon ugyan nem volt már akkoriban sem olyan őrült nagy összeg, mégsem futott be túlzottan az „öszvér” technológia.
Amelynek célja az volt, hogy a hagyományos jegyzetfüzetet kombinálja annak számítógépes változatával. A lényege, hogy akár egy skiccet, akár pár kézzel írt mondatot azonnal viszontláthattunk a képernyőn, ez negyed évszázaddal ezelőtt még sci-fi volt.
A technológia különlegessége, hogy a hétköznapi papírra vetett gondolatok nem csupán digitálisan jelennek meg, az eszközhöz mellékelt toll ugyanis valóban tollként működött.
A Crosspad viszont sosem érte el azokat a sikereket, melyeket reméltek tőle, így 2001-ben leállították a gyártását. A termék utódjának tekinthető ugyanakkor a manapság már jóval olcsóbban megvásárolható digitális jegyzettömb.
Szerencsére a Crosspad nem tűnt el nyomtalanul, az LGR csatornáján megnézhetjük, miként működött az eszköz a gyakorlatban: