Komoly sebezhetőségeket találtak az Intel processzorainál, érdemes BIOS-t frissíteni
Ismét biztonsági réseket fedeztek fel a CPU-kon, melyek révén elérhetőek a számítógépeken tárolt bizalmas adatok.
Az Intel közleményében 16 újonnan felfedezett, BIOS-szal kapcsolatos sebezhetőségről számoltak be, amelyek lehetővé teszik a kiberbűnözők számára, hogy Denial of Service és Escalation of Privilege támadásokat hajtsanak végre a komputereken, megkerülve az operációs rendszer biztonsági intézkedéseit.
A problémák főként a 6–11. generációs Core processzorokat, illetve a Xeon termékcsaládot, köztük a W, E és D kódnevekkel ellátott modelleket érintik. A sebezhetőségek közül tíz magas súlyossági besorolást kapott, vagyis korlátlan hozzáférést nyújt a számítógéphez, míg három közepes, egy pedig alacsony értékeléssel rendelkezik.
Az új sebezhetőségek nem szerepelnek az Intel és az AMD közelmúltbeli hibalistáján, és nem kapcsolódnak a HP, Dell, Lenovo és más gyártók által nemrégiben bejelentett BIOS-problémákhoz sem.
Kizárólag akkor lehetséges kihasználni a szóban forgó biztonsági réseket, ha a hackereknek fizikai hozzáférése van a komputerekhez, tehát távolról, interneten keresztül gyarkolatilag képtelenség súlyos károkat okozni, mégis érdemes frissíteni a BIOS firmware-jét, amit a kékek weboldaláról tölthetnek le azok, akik úgy érzik, bajuk származhat a hibából.
Az érintett processzorok a következők:
- 2. generációs Intel Xeon Scalable processzorcsalád
- Intel Xeon Scalable processzorcsalád
- Intel Xeon W processzorcsalád
- Intel Xeon E processzorcsalád
- Intel Xeon D processzorcsalád
- 11. generációs Intel Core processzorcsalád
- 10. generációs Intel Core processzorcsalád
- 9. generációs Intel Core processzorcsalád
- 8. generációs Intel Core processzorcsalád
- 7. generációs Intel Core processzorcsalád
- 6. generációs Intel Core processzorcsalád
- Intel Core X-sorozatú processzorcsalád
- Intel Atom C3XXX processzorcsalád