A II. kerület és a Mammut megoldást keres, hogy ne történjen több haláleset
Őrsi Gergely szerint egyeztetést kezdeményeznek az üzletközponttal, ahol a sokadik öngyilkosság történik, remélve, hogy közösen találnak megoldást.
Korábban beszámoltunk róla, hogy a közelmúltban két haláleset is történt a budai Mammutban: május végén a negyedik emeletről ugrott le egy férfi, aki olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a helyszínen meghalt.
Múlt vasárnap délelőtt pedig ismét halálos tragédia helyszíne lett a bevásárlóközpont, miután valaki a mélybe vetette magát. A rendőrség is megerősítette a történteket, de bővebb információkkal nem tudtak szolgálni. Azóta kiderült, hogy aznap egy nő vesztette életét.
A II. kerület polgármestere a Facebookon közzétett bejegyzésében arra is kitért, mivel a bevásárlóközpont nem középület, az önkormányzatnak nem áll módjában intézkedni, ettől függetlenül szeretnének változást elérni.
Frissítés:
A Mammut Bevásárlóközpont is reagált az ügy kapcsán:
„A Mammut Bevásárlóközpont üzemeltetése szeretné őszinte részvétét kifejezni a vasárnapi megrendítő eseményben érintett személy családjának és ismerőseinek.
Felelős bevásárlóközpont-üzemeltetőként, áruházaink rendszeres biztonsági ellenőrzésen mennek keresztül, melyek alapján azok minden hatályos jogszabályi előírásnak megfelelnek. Látogatóink biztonsága továbbra is kiemelten fontos a számunkra. A közelmúltbeli események fényében szakértői csoportot állítottunk fel, többek között pszichológus, viselkedéskutató és építészek részvételével, hogy megvizsgáljuk, vannak-e további intézkedések, amelyeket bevezethetünk a hasonló esetek elkerülése érdekében.
A következő lépéseket tervezzük:
- Fizikai változtatásokat hajtunk végre, melyek építészeti előkészítését már elindítottuk, a részletekről később tudunk beszámolni.
- Együttműködünk egy országos lelkisegély-szolgálattal, hogy szakmai véleményüket figyelembe vegyük, ide értve akár helyszíni lelki tanácsadás biztosítását is.
- Együttműködünk Budapest Főváros II. Kerületének Önkormányzatával, hogy a lehetséges közös lépésekről és az érintetteknek való segítségnyújtásról egyeztessünk.
Eddig megtett intézkedéseink:
- Eltávolítottunk minden olyan tárgyat (padokat, virágládákat), amely megkönnyítheti vagy bátoríthatja a magasabb szinteken a korláton való átmászást.
- Rendszeres és átfogó képzést tartottunk biztonsági szolgálatunknak az intő jelek kiszűrésére a bevásárlóközpont területén.
- Bevezettük a biztonsági szolgálat gyakori járőrözését a harmadik és negyedik emeleten.
- A bevásárlóközpont kamerarendszere úgy került beállításra, hogy a korlát melletti részek jól láthatóak legyenek, így lehetőséget adva a beavatkozásra.
- Mentálhigiénés támogatást ajánlottunk fel a bevásárlóközpontban dolgozók számára, akik az esemény érintettjei voltak és ezt igényelték.
Sajnos azonban számolni kell azzal, hogy minden óvintézkedés ellenére, néha olyan elszántsággal és hirtelen történik meg a tragédia, hogy helyszíntől függetlenül, azt nagyon nehéz megakadályozni.”
Amennyiben úgy érzi, segítségre van szüksége, hívja a 116-123, vagy a 06 80 820 111-es ingyenes számot, ahol a krízishelyzetben lévőket segítők nyújthatnak támogatást önnek.