Így alakult megyei bontásban a koronavírus-fertőzöttek száma hétfőre
Október harmadik hetét is úgy kezdtük meg, hogy majdnem másfél ezer új COVID-19 pácienst regisztráltak hazánkban, így kijelenthetjük, hogy a járvány még mindig komoly kockázatot jelenthet az idős és krónikus betegségben szenvedő lakosok számára.
Október harmadik hetét is úgy kezdtük meg, hogy majdnem másfél ezer új COVID-19 pácienst regisztráltak hazánkban, így kijelenthetjük, hogy a járvány még mindig komoly kockázatot jelenthet az idős és krónikus betegségben szenvedő lakosok számára.
Az elmúlt 24 órában 1 478-cal 47 768-ra emelkedett a Magyarországon beazonosított koronavírus-betegek száma, ami a szombati és vasárnapi eredményekhez képest ismét jelentős növekményként könyvelhető el.
Jó hír, hogy 14 312-en már felgyógyultak a betegségből, mindeközben azonban 32 283 fő az aktív esetek száma, közülük 1 896-an szorulnak kórházi kezelésre, 188-an pedig lélegeztetőgépre kötve fekszenek a kórházak intenzív osztályain.
Hétfő virradóra kiderült, hogy 31-en életüket vesztették a ragályos vírus következtében kialakult súlyos szövődményekben, így már 1 173-an estek áldozatául a kórokozó támadásának.
A megyei eloszlást vizsgálva Budapest őrzi vezető helyét az újonnan azonosított koronavírus-fertőzöttek ranglistáján, a fővárosban ugyanis 188-cal nőtt egyetlen nap leforgása alatt a regisztrált COVID-19 páciensek száma. A második pozícióba Hajdú-Bihar megye jött fel, mivel ebben a régióban 176 koronavírus-beteget vettek nyilvántartásba az egészségügyi hatóságok.
A harmadik helyen Borsod-Abaúj-Zemplén megye található 126 COVID-19 pácienssel, őket követi a rangsorban Szabolcs-Szatmár-Bereg (+123), Pest (+114), Veszprém (+91), Vas (+90), Győr-Moson-Sopron (+88), Csongrád-Csanád (+78), Jász-Nagykun-Szolnok (+60), Zala (+52), Bács-Kiskun (+47), Békés (+46), Fejér (+41), Komárom-Esztergom (+40), Nógrád (+33), Baranya (+29), Heves (+21), Tolna (+21) és Somogy megye (+14).
Mint ahogy egész Európában, úgy hazánkban is magasabb fokozatba kapcsolta a pandémia, ezért nagyon fontos, hogy betartsuk a maszkviseléssel, a közösségi távolságtartással és a rendszeres fertőtlenítéssel, valamint kézmosással kapcsolatos előírásokat.
Ha nem érezzük jól magunkat, magas lázunk van, mellette influenzaszerű tünetek jelentkeztek nálunk, mindenképpen maradjunk otthon, ne menjünk idősebb vagy krónikus betegséggel küzdő hozzátartozóink közelébe, helyette keressük fel háziorvosunkat, aki tájékoztatni fog minket a teendőkről.
Továbbra is kötelező a maszk használata az üzletek és a tömegközlekedési eszközök mellett a mozikban, színházakban, a bevásárlóközpontok területén, az egészségügyi és szociális intézményekben, valamint ügyfélfogadási irodákban is, továbbá 23 óra után a vendéglátóhelyeket és szórakozóhelyeket is be kell zárni.