Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Az igazság illúziója: miért vagyunk olyan magabiztosak a véleményünkben?

Nagyon nem mindegy, mennyi információ birtokában vagyunk, mielőtt véleményt nyilvánítunk.

...svg content...Fotó: unsplash | illusztráció
Egészség/Életmód

Bense Róbert

Szerkesztő
TÉMÁK

Az Ohio State University kutatói egy nemrég elvégzett felmérés szerint arra jutottak, hogy az emberek hajlamosak arra, hogy azt feltételezzék, elegendő információval rendelkeznek a biztos érvalkotásához, még akkor is, ha valójában nem így van.

Angus Fletcher társszerző hangsúlyozta, hogy a legtöbb ember nem áll meg gondolkodni azon, vajon van-e még más információ, amely segíthetne a megalapozottabb döntés meghozatalában. Soron kívül A 112 éves asszony elárulta: életmódjának köszönheti hosszú életét

A kutatás során 1261 amerikai résztvevőt vontak be, akik online vettek részt a felmérésben. A résztvevőket három csoportra osztották, mindegyiknek egy cikket kellett elolvasnia egy fiktív történetről, ám a csoportok külön-külön információkat kaptak meg, és csak egy csoport volt a teljes igazság tudatában.

Az eredmények azt mutatták, hogy azok a csoportok, akik csak részleges információval rendelkeztek, még magabiztosabbak voltak a döntésükkel kapcsolatban, mint azok, akik a teljes képet ismerték. Ugyanakkor a részvevők közül többen megváltoztatták véleményüket, miután az információ teljes birtokába jutottak.

Fletcher arra figyelmeztetett, hogy az emberek többsége alapvetően úgy véli, hogy ismeri a tényeket, még akkor is, ha ez nem igaz. Ami pedig az igazság ismeretének illúzióját keltheti – írja a Cybernews.

„Amikor nem értesz egyet valakivel, az első lépésed az kellene, hogy legyen, hogy elgondolkodj: van valami, ami ami segítene abban, hogy jobban lássam az ő nézőpontjukat és jobban megértsem az álláspontjukat?” – fogalmazott Angus Fletcher, a tanulmány társszerzője.

Már 500 millióan használják a Meta mesterséges intelligenciáját

Mark Zuckerberg szerint 2024 végére a Meta AI lehet a legnépszerűbb mesterséges intelligencia.

Július eleje óta keresnek egy 16 éves szolnoki fiút

A 16 éves szolnoki fiú még a nyár elején tűnt el, azóta sem tudni, hogy hol tartózkodik, illetve mit csinál.

Azonosíthatták Nagy Sándor egyik leghíresebb ruhadarabját

Ám az is tény, hogy a verginai királysírok körül elég sok a tudományos vita, vagyis a friss eredményeket minden bizonnyal rengeteg kritika éri majd.