Ilyen idő vár ránk hétfőn
Ismét változékony időjárás vár ránk.
A HungaroMet előrejelzése szerint vasárnap a gyakran változó felhőzet mellett akár hosszabb időszakokra is kisüthet a nap. A Dunántúlon fokozatosan megszűnik a csapadék, délután viszont főként a középső tájakon fordulhat elő zápor.
Éjszaka megnövekszik a felhőzet, elszórtan zápor kialakulhat, ugyanakkor északkeleten tartós eső várható. Hétfőn a Dunántúlon és középen csak gomolyfelhők zavarhatják a napsütést, keleten, északkeleten viszont tartósan borult maradhat az ég.
Zápor legnagyobb eséllyel a középső konvergencia mentén alakulhat ki. Vasárnap még csak az Észak-Dunántúlon, hétfőn már a Dél-Dunántúlon is megerősödik, sőt hétfőn az Alpokalja térségében viharossá fokozódik az északnyugati, északi szél.
A hőmérséklet hajnalban 2 és 9 fok között várható. A csúcsérték hétfőn többnyire 10 és 15 fok között alakul, de északkeleten kicsit hűvösebb idő valószínű.