Hősiesen küzdve gyűrte le hazai pályán a Milan a Napolit a BL-ben

A nápolyiaknak nem volt ellenszerük a Milan játékára, szoros lesz a visszavágó is.

...svg content...MTI/EPA/MATTEO BAZZI

Bense Róbert

Az idei BL-negyeddöntők közül talán a legkiegyenlítettebb párharcot hozta a Milan – Napoli, azt pedig az Inter tegnapi, idegenbeli játékát nézve nem túl nagy merészség kijelenteni, hogy szinte biztosan lesz olasz résztvevője az Isztambuli finálénak.

A legjobb nyolcig ugyanis három olasz csapat is eljutott, a Milan részéről azonban erre 11 éve nem volt példa, így nem csoda, hogy minden erejüket beleadták a hazai találkozón. Az első 25 percet viszont így is a Serie A-t utcahosszal vezető Napoli uralta, mígnem Leao nagy helyzete jelezte, hogy a Milan is a pályán van. Soron kívül Robert Fico már nincs életveszélyben

Innentől szépen-fokozatosan vették át a hazaiak az irányítást, ami végül a 40. percben góllá is érett. Diaz és Leao összjátéka mattolta a Napoli védelmét, Benasszer pedig nagyjából 12 méterről, óriási erővel zúdította kapura a labdát. Az algériai játékos ezzel a lehető legjobb alkalommal szerezte meg első Bajnokok Ligája találatát.

Már a hosszabbításban majdnem megszületett a második Milan találat, de Kjaer közeli fejese a felsőlécen csattant. A Napolit láthatóan megzavarta a bekapott gól, a Milan pedig azt játszhatta, amihez nagyon ért, masszívan védekezve, időnként néhány feszes támadást indítva lényegében teljesen megtörte a vendégek lendületét.

A második játékrészben aztán öt percet kellett várni az első Napoli helyzetre, Elmas fejesébe Maignan éppen bele tudott érni, a hazai kapufa most a Milannal volt. A következő percekben leginkább szabálytalanságok tördelték a játékot, Anguissa négy perc alatt kétszer is lapot érően faultolt Hernandez ellen, az utolsó negyedórára emberhátrányba került a Napoli.

Innen már érezhetően csak a „kármentés” volt a cél a Napoli részéről, habár Di Lorenzo életerős lövésénél még nyújtózkodnia kellett Maignan-nak, a meccs végére pedig még egy kis kakaskodás is jutott, de maradt az 1-0, semmi nem dőlt még el.

A mai este másik mérkőzésén a Real Madrid hazai pályán 2-0-ra győzte le a Chelsea együttesét. A mérkőzés összefoglalója ide kattintva olvasható.

16 nő vádolja szexuális zaklatással David Copperfieldet

Tizenhat nő vádolta meg David Copperfield bűvészt szexuális visszaéléssel és helytelen viselkedéssel.

Felszállás közben kapott lángra egy hatalmas Boeing utasszállító egyik hajtóműje (videó)

Ezúttal felszállás közben akadtak gondok a Boeing egyik utasszállítójával, amiről videó készült, mely bizonyítékként szolgálhat a vizsgálat során.

Óriási hajrával biztos kupainduló a Chelsea

Köszönhetően a riválisok sorozatos pontvesztésének és a Chelsea nagy hajrájának, a londoniak ott lesznek az egyik európai kupában a következő szezonban.