393,40 Ft
465,86 Ft
54,499 $

Drámai végjátékban kapott ki a női vízilabda-válogatott Hollandia ellen

A magyar női vízilabda-válogatott is lejátszotta első mérkőzését a párizsi olimpián, Hollandia ellen.

...svg content...Fotó: Szilágyi Dorottya (j) és a holland Maartje Keuning a női vízilabda csoportmérkőzés A csoportjában, a Hollandia-Magyarország mérkőzésen, a 2024-es párizsi nyári olimpián a Vizes Központban, Saint-Denis-ben 2024. július 27-én. MTI/Czeglédi Zsolt

Nagy izgalommal ugrott a medencébe a magyar lányok a hollandok ellen. Mindenkin egyértelműen látni lehetett az elszántságot, senki nem tűnt lámpalázasnak, ugyanakkor egy olimpia óriási nyomással jár, főleg azok számára, akiknek ezelőtt nem volt hasonlóban részük.

Nem kezdődött túl jól a mérkőzés, Hollandia jobban használta ki az előnyeit, és nemcsak ők lőtték az első gólt, hanem hamar elhúztak 3-0-ra. Szerencsére a magyarok még időben reagáltak, és vágtak is kettőt, ugyanakkor mivel az ellenfél megint betalált, 4-2-vel fordultak a második negyedre. Soron kívül Változékony időnk lesz vasárnap, fátyolfelhők boríthatják az eget napközben

A második negyed más mederben zajlott, perceken át nem született gól, egyik fél sem bírt a másikkal, miközben rendkívül kemény csata zajlott a víz alatt. Közel 2 és fél perccel a negyedik vége előtt 4-3-ra változott az állás, Faragó hozta fel a csapatot egyetlen egy találatra. Több gól nem esett a második negyed során, ami azt jelentette, a hollandok egy alkalommal sem találtak be.

A harmadik negyedben sokkal előbb jött a gól, ami Valyi nevéhez fűződött, és ezzel minden kezdődhetett elölről a 4-4-es állás miatt. Ugyan a hollandok hamar reagáltak erre egy gyors góllal, a magyar válogatott megköszönte az emberelőnyt, és 5-5-tel mentek tovább, fej-fej mellett. A végére volt még két gól, mindkét csapat eredményes tudott lenni, és 6-6-tal várhatták az utolsó negyedet.

A végjátékban Hollandia feljebb kapcsolt, rövid időre megint megléptek két góllal, de nem sokáig örülhettek ennek, mert ismét egyenlített Magyarország. A végén is megvolt az esély a győzelemre, ám 10-8 lett a vége Hollandia javára.

5-0-ra ütötte ki Németország a magyar válogatottat

Nagyon rossz napot fogott ki Marco Rossi magyar válogatottja, súlyos vereségbe futottak bele a németek ellen Németország ellen, akik nem hoztak ki mindent magukból.