Hiába a titkosítás, nem is olyan titkosak a WhatsAppon küldött üzenetek
Nagy reklámot kaptak a WhatsApp 2016-ban megjelent végpontok közötti titkosított üzenetei, de az idő múlásával kiderül, hogy ezek az üzenetek nem is annyira titkosak, mint amennyire hirdetik őket.
A végpontok közötti titkosítás 2016-ban jelent meg a WhatsApp üzenetküldő alkalmazásban, amely azt jelenti, hogy a felhasználó üzeneteihez harmadik személy nem férhet hozzá – elviekben. A ProPublica terjedelmes elemzése alapján a HVG.hu állítja, hogy a platform számos kiskapuval rendelkezik.
A WhatsApp egy nagyjából ezer fős adminisztrátori csoportot tart fenn annak érdekében, hogy a jogsértő üzeneteket kiszűrje, azonban ez csak abban az esetben lehetséges, hogyha a címzett vagy a feladó jelenti az üzenetet.
Tehát az ellenőrzés nem automatikus, viszont az adminisztrátoroknak elengedhetetlen a titkosítás feloldása az esetleges jogsértések ellenőrzése miatt.
A jelentés után a szöveg titkosítás nélkül az operátorok elé kerül, akiknek a munkáját mesterséges intelligencia is segíti a veszélyes tartalom elbírálásában.
A vizsgálat egyértelművé teszi, hogy bár az üzenetek a legtöbb esetben védettek, ez nem mindig van így, az pedig felettébb aggasztó, hogy a WhatsApp erről szóló tájékoztatóját meglehetősen nehéz megtalálni.