A hévízi kórház 300 millió forintból újítja meg eszközparkját
A járóbeteg-szakellátás fejlesztése mellett új terápiás gépeket, valamint lézerterápiás és lökéshullám-terápiás eszközöket is beszerez a kórház.
A járóbeteg-szakellátás fejlesztésére elnyert csaknem 292 millió forintból fejleszti eszközparkját a Hévízgyógyfürdő és Szent András Reumakórház – tájékoztatta a hévízi egészségügyi intézmény szerdán az MTI-t.
Az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program pályázatán elnyert vissza nem térítendő európai uniós támogatás jóvoltából korszerű orvostechnikai eszközöket szereznek be és infrastrukturális fejlesztéseket is megvalósítanak a kórház több épületében. Mindezek eredményeképpen az országos jelentőségű intézmény még színvonalasabb szolgáltatást nyújthat pácienseinek.
A kórház a röntgendiagnosztikai, az ultrahang-diagnosztikai osztályon, a menopauza- és oszteoporózis-osztályon, valamint a balneoterápia, a fizioterápia, a mozgásszervi rehabilitáció és a gyógytorna során használt orvostechnikai eszközeit fejleszti a jövő szeptemberig tartó projekt keretében.
Terápiás eszközök tárháza
Az új, mobil ízületi ultrahangkészülék a reumatológiai szakvizsgálat során, a radiológiai osztályra való továbbküldés nélkül nyújt lehetőséget a pontos és gyors diagnózis felállítására. Szintén a diagnosztizálást segíti majd az új, mobil EKG, a polarizációs és kapillármikroszkóp, a terheléses kerékpár-ergométer, az elektromiográfia- és elektroneurográfia-berendezések.
A balneoterápiás-fizioterápiás eszközpark pillangókáddal, kézen és lábon alkalmazható örvényfürdővel és betegemelővel bővül. A terápiás eszközök új, ultrahangos kezelőgéppel, végtagmozgató gépekkel, állítógéppel, masszázsszékkel és szobakerékpárral egészülnek ki.
Új terápiás gépeket, valamint lézerterápiás és lökéshullám-terápiás eszközöket is beszerez a kórház. Ezekkel új beavatkozásokra nyílik lehetőség a komplex terápián belül, bővül a fizioterápiás eljárások spektruma és új betegcsoportok ellátása is lehetővé válik.
A vizsgálati és terápiás fejlesztések eredményeként a mozgásszervi betegek jelentős része a jövőben járóbetegként juthat hozzá a megfelelő kezeléshez. Így több ember vizsgálható, illetve kezelhető adott idő alatt, nem kell a betegeket továbbküldeni diagnosztikai eljárások miatt, mindez pedig a várólisták rövidülésével is járhat.
A közlemény szerint a beruházás fontos eleme egy frekvenciaszabályozott, gépház nélküli személyfelvonó, és akadálymentes rendelők, kezelőhelyiségek kialakítása korszerű épületenergetikai megoldásokkal. Mindezen felül informatikai eszközök beszerzését is tartalmazza a hévízi kórház új projektje.
(MTI)