394,12 Ft
468,74 Ft
62,937 $

Harmadik helyen jutott negyeddöntőbe a magyar női kézilabda-válogatott

A magyar női kézilabda-válogatott harmadik helyen zárta a párizsi olimpia B csoportját, miután Brazília legyőzte Angolát.

...svg content...Fotó: Vámos Petra (b) és a holland Bo van Wetering a 2024-es párizsi nyári olimpia női kézilabdatornájának B csoportjában játszott Magyarország - Hollandia mérkőzésen a Dél-párizsi Arénában 2024. augusztus 3-án. MTI/Illyés Tibor

Szabó Kata

A párizsi olimpiai játékok női kézilabda-tornájának B csoportjában a magyar válogatott a harmadik helyen végzett. A csoport utolsó mérkőzésén Brazília 30-19 arányban felülmúlta Angolát a 6-os Arénában, ami meghatározta a végső csoportállást.

Golovin Vlagyimir irányítása alatt a magyar csapat öt pontot gyűjtött, két győzelmet, egy döntetlent és két vereséget könyvelve el. A brazilok sikerükkel negyedik helyen, négy ponttal zártak, biztosítva helyüket a negyeddöntőben. Soron kívül Megvan a dátum: ekkor valósulhat meg a vita, amin Magyar Péter és Orbán Viktor is jelen lesz

A magyar válogatott következő ellenfele még kérdéses, azt ugyanis csak az A csoport utolsó mérkőzésének eredménye fogja eldönteni, hogy Dánia, Norvégia vagy Svédország közül melyik végez a második helyen. A B csoport harmadik helyezettjeként Magyarország az A csoport második helyezettjével mérkőzik majd a negyeddöntőben.