Hangsebességgel, mindenféle zaj nélkül suhan el fejünk felett a NASA új repülőgépe
A Lockheed Martin repülőgépgyártó kaliforniai bázisán megkezdték a NASA szuperszonikus gépének összeszerelését, ami csendesen lépheti át a hangsebesség határát.
2003 óta nincs használatban szuperszonikus repülőgép az utasszállításban, ugyanis a Concorde-dal kapcsolatos balesetek következtében felfüggesztették az alkalmazásukat.
A NASA nemrégiben egy time-lapse videót tett közzé hivatalos YouTube-csatornáján, amelyen az X-59 nevű prototípust láthatjuk, amint éppen a mérnökök szorgoskodnak azon, hogy minden egyes alkatrész a megfelelő helyére kerüljön.
A repülőgép minden bizonnyal teljesen zajmentesen közlekedhet, mindeközben átlépheti a hangsebességet, köszönhetően annak a Quiet Supersonic Technology nevezetű eljárásnak, ami rendkívül kifinomulttá teszi a szerkezetet.
A prototípust a Lockheed Martin kaliforniai telephelyén készítették el, az előzetes tervek szerint 1 062 km/h-ás végsebesség elérésére lesz képes anélkül, hogy bármiféle neszt is kiadna magából a meghajtóegység.
A NASA-nál abban bíznak, hogy a jövőben feloldják a szuperszonikus repülőgépekhez kapcsolódó szabályozásokat az Egyesült Államokban, és ismét közlekedhetnek majd a levegőben az ultragyors utasszállítók.