Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Halálos lavina csapott le a francia Alpokban, többen meghaltak

Halálos lavina csapott le a francia Alpokban, többen meghaltak

Halálos lavina csapott le a francia Alpokban, többen meghaltak
Fotó: Unsplash/Simon Fitall

Többen életüket vesztették a francia Alpokban egy lavina miatt, ami magával sodorta az embereket.

Négy embert meghalt a francia Alpokban egy lavina miatt, amiről Franciaország belügyminisztere számolt be. A halálos baleset vasárnap történt, egyelőre sokkal többet nem tudni, de az áldozatok számát már megerősítették.

A cikk a videó után folytatódik

A tájékoztatás szerint a halálos erővel bíró lavina az Armancette gleccseren szabadult el Contamines-Montjoie-ban, Haute-Savoie régióban, Chamonix-tól mintegy 30 kilométerre délnyugatra.

Gerald Darmanin belügyminiszter a Twitteren keresztül számolt be a tragikus esetről, ugyanakkor további részleteket nem közölt. Az Alpok Franciaország hosszú húsvéti hétvégéjének egyik legkedveltebb nyaralóhelye.

Az ABC azt írja, a francia France-Bleu a lavina méretét 1000 méter hosszúra és 100 méter szélesre becsülte. Két helikoptert is küldtek a helyszínre, hogy segítsék a keresést, de négy emberen már nem lehetett segíteni.