Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Tragédia történt a MÁV-Csoportnál szerda hajnalban – hivatalos bejelentés érkezett a súlyos esetről

Tragédia történt a MÁV-Csoportnál szerda hajnalban – hivatalos bejelentés érkezett a súlyos esetről

Tragédia történt a MÁV-Csoportnál szerda hajnalban – hivatalos bejelentés érkezett a súlyos esetről
Shutterstock/Illusztráció

Egy 56 éves autóbuszvezető vesztette életét szerda hajnalban, miután munkavégzés közben rosszul lett, járművével az árokba hajtott, majd a kórházba szállítást követően elhunyt.

A tragédiáról a MÁV‑csoport számolt be hivatalos Facebook‑oldalán, részletesen ismertetve a történteket és együttérzését fejezve ki az elhunyt családjának. A közlemény szerint a sofőr Szerencsről Tokajba tartott, amikor „Taktakenéz és Prügy között szerda hajnalban rosszul lett, és az általa vezetett busszal az árokba hajtott.”

A cikk a videó után folytatódik

A vállalat hozzátette, bár a helyszínen megkezdték az újraélesztést, és az sikeresnek bizonyult, a férfi állapota később romlott: „A kórházba szállítása után az állapota rosszabbodott, és már nem tudták megmenteni az életét.”

A MÁV‑csoport közölte, hogy a 2016 óta a vállalatnál dolgozó sofőrt saját halottjának tekinti, és családját támogatásáról, együttérzéséről biztosította. A tragédia idején a buszon rajta kívül két utas tartózkodott, ám ők nem sérültek meg – ezt a közlemény külön kiemelte.

A baleset körülményei alapján egyértelmű, hogy a sofőr rosszulléte vezetett az árokba hajtáshoz, és nem közlekedési hiba vagy külső tényező okozta a tragédiát. A vállalat és a hatóságok vizsgálják az eset részleteit, ugyanakkor a MÁV‑csoport hangsúlyozta: a dolgozójuk elvesztése súlyos veszteség a közösség számára.

Liner/MTI