Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Gyorshajtáson kapták az anglikán egyház vezetőjét

Gyorshajtáson kapták az anglikán egyház vezetőjét

Gyorshajtáson kapták az anglikán egyház vezetőjét
Fotó: III. Károly brit király a keresztes uralkodói jogart és a galambos jogart fogja, miután Justin Welby canterburyi érsek megkoronázta Szent Eduárd angol király koronájával a Westminster-apátságban 2023. május 6-án. MTI/AP/PA pool/Yui Mok

Sokáig gondolkodhatott, hogy befizesse-e a bírságot, ugyanis némi késedelmi díjat is kiszámláztak neki.

Szigetországi beszámolók szerint megbírságolták az anglikán egyház vezetőjét gyorshajtásért. A canterburyi érsek, Justin Welby több mint 500 font bírságot és három pontot kapott gyorshajtásért Londonban.

A cikk a videó után folytatódik

Az egy hete még Károlyt koronázó Justin Welby-t tavaly októberben csípték el, amint a 32 km/órás zónában 40 km/órás sebességgel hajtott, amikor a Temze mentén tartott hivatalos rezidenciájára, a Lambeth-palotába.

Az érsek csak most ismerte el írásban a szabálysértését, ami után a bírság befizetésének késedelme miatt is megbírságolták.