A gyermekekkel való kiabálás épp oly káros lehet, mint a fizikai bántalmazás
Egy friss kutatásból derült ki, hogy a verbális bántalmazás rendkívül komoly kockázatokkal jár a gyermekeknél és a fiataloknál egyaránt.
Egy, a Guardian által is szemlézett friss kutatásból derült ki, hogy azon szülők, akik rendszeresen kiabálnak gyermekeikkel, vagy „hülyének” nevezik őket, nagyobb veszélynek teszik ki gyermekeiket az önkárosítás, a kábítószer-fogyasztás, sőt még a börtönbe kerülés szempontjából is.
A szakértők hangsúlyozták, a gyermekekkel való durva beszédet is a bántalmazás egyik formájaként kellene elismerni, ugyanis sokkal nagyobb károkat okoz, mint eddig gondoltuk. A szerzők a Child Abuse & Neglect című folyóirat hasábjain megjelent tanulmányban mutattak rá:
Bizonyítékok támasztják alá a kutatás eredményeit
A kutatás szerint több gyermek éli meg a gyermekkori szóbeli bántalmazást, mint a fizikai vagy szexuális bántalmazást, az érintettek száma pedig számításaik szerint mára eléri a 40 százalékot is, ráadásul ez az arány egyre csak növekszik. Prof. Shanta R Dube, a gyermekbántalmazás amerikai szakértője és a tanulmány társszerzője a megállapítások kapcsán kiemelte:
A tanulmány szerzői megvizsgálták a gyermekkori szóbeli bántalmazás hatásával kapcsolatos meglévő bizonyítékokat, így jutottak el egy nemrégiben megjelent, Mark Bellis professzor által vezetett és a BMJ Open című szaklapban közzétett brit tanulmányra, melyben a szakember egy 20 556 brit lakosból álló reprezentatív mintát vizsgált.
Bellis professzor tanulmányában megállapította, hogy azok, akiket verbálisan bántalmaztak, majdnem kétszer nagyobb valószínűséggel (19,9 százalék) használnak kannabiszt (10,8 százalék), mint azok, akiket nem bántalmaztak (10,8 százalék), és majdnem kétszer nagyobb a kockázata annak, hogy börtönben kötnek ki (4,4 százalék), mint azok, akiket nem (2,4 százalék).