Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

A gyermekeket érintő cyberbullying veszélyeire figyelmeztet az NMHH

A magyar gyermekeknek és fiataloknak is volt már része online bántalmazásban, melyről érdemes mindenkinek tudnia.

...svg content...Fotó: Unsplash/🇸🇮 Janko Ferlič
Smart
Author image

Borbély Fanni

Szerkesztő

Minden hatodik 15-16 éves gyereknek volt már része online bántalmazásban, ezért a Gyermekvédelmi Internet-kerekasztal tagjai kiemelten fontos témaként foglalkoztak a cyberbullying-kérdéskörével.

A cyberbullying gyermekekre gyakorolt negatív hatásai, valamint a jelenség elterjedtsége miatt a Gyermekvédelmi Internet-kerekasztal ülésének résztvevői az online bántalmazással kapcsolatos legfontosabb kérdésekkel foglalkoztak. Soron kívül Változékony idő vár ránk pénteken, havas esőre is van kilátás

Számos aspektusból vizsgálták meg a jelenséget:

  • pontosan mi számít cyberbullyingnak;
  • milyen pszichológiai hatásai és jogi következményei lehetnek;
  • mit lehet tenni annak érdekében, hogy a gyermekek csökkentsék az online bántalmazással szembeni kitettségüket;
  • online bántalmazás elszenvedése esetén hová lehet fordulni segítségért.

Fel kell hívni a figyelmet a veszélyes jelenségre

A Kerekasztal tagjai az ülésen elhangzottak alapján arra a következtetésre jutottak, hogy fontos felhívni a fiatalok figyelmét a cyberbullying veszélyeire, ennek érdekében pedig indokolt megismertetni a gyermekeket az online bántalmazással kapcsolatos legfontosabb információkkal és tudnivalókkal közérthető, rendszerezett, a célcsoport számára is befogadható módon.

Az online bántalmazás mellett a tagok tárgyalták továbbá a gyermekek biztonságos internethasználatát elősegítő szülői felügyeleti alkalmazások témáját is. A Kerekasztal tagjai egyetértettek a szülői felügyeleti programok fontosságával, valamint azzal, hogy a szülők számára segítséget kell nyújtani a szülői felügyeleti alkalmazások közötti választásban.

A Kerekasztal ennek érdekében szükségesnek tartja azonosítani és a szülők számára összefoglalni azokat a szempontokat, amelyeknek a figyelembevételével kiválaszthatják a saját és a családjuk igényeihez legjobban igazodó szülői felügyeleti megoldást.

A Kerekasztal ülésén részt vevők a fentiek mellett tájékoztatást kaptak a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság munkatársaitól, hogy milyen lépések történtek a Hatóság és az Országos Rendőrfőkapitányság együttműködésének keretében a gyermekek szexuális kizsákmányolását rögzítő tartalmakat megjelenítő weboldalak elérhetetlenné tételét célzó küzdelem terén.