Tíz százalékkal több grafikus kártya jelenhet meg a piacon 2022-ben
A tajvani székhelyű grafikuskártya-gyártók, köztük az Asustek Computer, a Micro-Star International (MSI), a Gigabyte Technology és az ASRock 2021-ben jelentős szállítási növekedést értek el, iparági források szerint a szállítások jövőre várhatóan tovább emelkednek.
A vállalati és a játékszegmensek növekvő kereslete, valamint a COVID-19 járvány közelmúltbeli újjáéledése, illetve az alkatrészhiány és a logisztikai késedelmek várhatóan továbbra is fellendítik az IT-termékek, köztük a PC-k értékesítését, ezáltal az elektronikai cikkek hiánya várhatóan 2022 közepéig tart majd – írta a PC Gamer.
Mivel a fogyasztói szegmensből származó kereslet csak kis mértékben csökken, a vállalati ágazatból származó kereslet pedig megugrik, a notebookgyártók, köztük az Asustek Computer, a Dell, a Hewlett-Packard (HP) és az Apple már lefoglalták a következő 1-2 évre szóló kapacitásokat chippartnereiknél, és arra számítanak, hogy 2022-ben a szállítások éves viszonylatban szinten maradnak vagy akár 10 százalékkal növekednek.
A laptopiparral összehasonlítva a grafikus kártyák iparágát továbbra is a kriptobányászat és a játékkereslet táplálja – annak ellenére, hogy számos országban éles szigorral lépnek fel a digitális valuták ellen.
A robusztus keresletnek köszönhetően a grafikus kártyaszállítások előreláthatólag világszerte emelkedhetnek 2022-ben, bár az még kérdéses, hogy az ellátólánc valóban fellélegezhet-e.
Az AMD a meglévő Radeon RX 6000-es termékek árának emelése mellett a Radeon RX 6500 XT és a Radeon RX 6400-as kártyákat is piacra dobta, hogy nagyobb részesedést harcoljon ki a játékpiacon, miközben a két kártyát várhatóan a kriptobányászok is szívesen beszereznék a magas ár-teljesítmény arányuknak köszönhetően.