394,23 Ft
469,46 Ft
63,156 $

Legyőzte Görögországot a magyar női vízilabda-válogatott a párizsi olimpián

A női vízilabda-válogatott Görögország ellen játszott az 5-8. helyért a párizsi olimpián.

...svg content...Fotó: Rybanska Natasa (j) és a görög Eléni Xenaki a 2024-es párizsi nyári olimpia női vízilabdatornáján az 5-8. helyért játszott Görögország - Magyarország mérkőzésen a Párizs melletti Nanterre-ben lévő Paris La Défense Arénában 2024. augusztus 8-án. MTI/Illyés Tibor

Érthető módon nem a legjobb hangulatban ugrottak a medencébe a magyarok és a görögök, mert egyértelműen éremért utaztak el Párizsba az olimpiára, nem egy 5-8. helyért. Ettől függetlenül nem feltett kezekkel vágtak neki a mérkőzésnek csütörtök este.

Parkes hamar megszerezte a vezetést, amire a görögök kettős emberelőnyből válaszoltak. Az első negyedben már csak egy újabb gól esett, és mivel az is Görögország neve mellé került, 2-1-gyel fordultak a felek. Harapósabbnak tűntek, és a második negyedben hirtelen 3-1-re módosult az állás, ami intő jel is lehetett volna. Soron kívül Megvan a dátum: ekkor valósulhat meg a vita, amin Magyar Péter és Orbán Viktor is jelen lesz

A második negyedben már aktívabbak voltak a lányok, nem hagyták magukat, és ennek megfelelően több gólt is lőttek. 4-4-et mutatott az eredményjelző a folytatás előtt, de akár a vezetés is meg lehetett volna a harmadik 8 perc előtt.

Röviddel ezután csak meglett a vezetés, Vályi bombázott a kapuba, ami nem tartott sokáig, pillanatok alatt befutott a görög gól. A harmadik negyedben is láthattunk pár gólt, és már a magyarok is élesebbek voltak, megérezték a tétet. Függetlenül attól, hogy hiányoztak az apróbb finomságok, az igazán pontos lövések és stabil védekezés, 8-7-tel várhattuk a végjátékot, ami a jobb hírek közé tartozott.

Mondhatni a lehető legjobbkor került hullámvölgybe a görög válogatott, melynek köszönhetően többgólos előnyre tettünk szert. Nem volt veszélyben Magyarország győzelme, az egyetlen kérdés csupán az lehetett, mekkora lesz a különbség. 12-9-re nyert a magyar lányok, amivel az is eldőlt, nem ez lett a valaha volt legrosszabb szereplése a válogatottnak az olimpiák történetében. Az 5. helyért Olaszország lesz két nap múlva, amit szintén érdemes lesz figyelemmel követni.