A Google 93 millió dolláros egyezséget kötött a felhasználók megtévesztésének ügyében
Az egyezségről Kalifornia állam főügyésze számolt be.
A CNN jelentése szerint a kaliforniai igazságügyi minisztérium egy több éven át tartó vizsgálat nyomán megállapította, hogy a techóriás „megtévesztette a felhasználókat azzal, hogy beleegyezés nélkül gyűjtötte, tárolta és használta fel a helymeghatározási adataikat fogyasztói profilalkotás és reklámcélokra”.
Az ügy kapcsán csütörtöki közleményében az állam főügyésze jelentette be, hogy a Google 93 millió dolláros egyezséget kötött Kalifornia állammal, hogy rendezze azokat a vádakat, melyek szerint a fogyasztók adatait hozzájárulásuk nélkül gyűjtötte.
Rob Bonta kaliforniai főügyész azt is megosztotta, hogy a techóriás ezzel együtt megfogadta, hogy a jövőben intézkedéseket tesz e gyakorlatok megakadályozására: a főügyész által javasolt végzés szerint pedig ezen intézkedések Kalifornián túl más államokra is vonatkoznának.
Az ügy kapcsán azóta megszólalt a Google szóvivője is, aki közölte:
A vállalat állításainak alátámasztására egy 2022-es blogbejegyzésre hivatkozott, melyben arról értekezett a vállalat, hogy átláthatósági eszközöket vezetett be, például az automatikus törlést és az inkognitó üzemmódot a Google Maps alkalmazásban.