Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Már megbántad, hogy feliratkoztál egy hírlevélre? A Gmailnek erre is van megoldása

A Gmail nagyon hasznos újítást csempészett applikációjába.

...svg content...Fotó: Unsplash/Solen Feyissa
Mobil
Author image

Borbély Fanni

Szerkesztő

Kétségkívül az egyik legbosszantóbb dolog, amikor a Gmail levelezőrendszert megnyitva ismét nemkívánatos hírlevelek tömkelegével szembesül az ember.

Eerre a problémára talált most megoldást a Google, mely ezentúl lehetőséget biztosít a Gmail-felhasználók számára, hogy a korábbiaknál jóval egyszerűbb módon szabadulhassanak meg e hírlevelektől.

Érdekesség, hogy a funkció csupán a mobilalkalmazást használók számára lesz újdonság, hiszen az asztali felületen már 2014 óta használható. Amikor vásárolunk valamit egy online webáruházban, vagy ha regisztrálunk egy oldalon, úgy szinte azonnal érkeznek a hírlevelek is, melyekről bár le lehet iratkozni, ennek lehetőségét ügyesen elrejtik a felhasználók elől.

A Gmail pedig minden felhasználójára gondolt a bosszantó hírlevelek kapcsán: amennyiben az hírlevél feladója az e-mail egy feltűnő helyen tartalmaz leiratkozás gombot, úgy a feladó neve mellett is megjeleníti azt, tehát nem kell végigolvasunk azt, hogy kiderítsük, vajon hol lehet.

A mobilappban pedig egy igen feltűnő helyen, a küldő adataitól jobbra helyezkedik majd el a Leiratkozás (Unsubscribe) gomb. A Google már javában teszteli a funkciót, noha azt egyelőre nem tudni, mikor kapják meg a mobilos felhasználók a hiánypótló funkciót.

Ruszin-Szendi Romulusz: „Soha nem voltam fideszes, Hadházy megélhetési politikus”

Ruszin-Szendi Romulusz: „Soha nem voltam fideszes, Hadházy megélhetési politikus”

Ruszin-Szendi Romulusz legutóbb az ATV Egyenes Beszéd című műsorának vendége volt.

Nagyon fontos, mindenkit érintő változást jelentett be a Google

A Google bejelentette, hogy 2025 áprilisától fokozatosan kötelezővé teszi a többfaktoros hitelesítést (MFA) a felhőszolgáltatásait használó ügyfelek számára, kezdve a viszonteladói fiókokkal.

Máris kiesett a Bajnokok Ligájából az AC Milan

Az AC Milan hazai pályán búcsúzott a legnagyobb európai kupasorozattól, ami így még fájdalmasabb számukra.