Tudósok olyan gerincvelő-implantátumot hoztak létre, melynek segítségével a lebénult emberek újra járhatnak
Egy igazán egyedi megoldással segítenék a lebénult betegeket: személyre szabott gerincvelő-implantátumokat helyeznének be a sérülés következtében károsodott szövetek helyreállítására.
E tudományos áttöréssel a lebénult emberek egy lépéssel közelebb lehetnek ahhoz, hogy újra saját erejükből járhassanak, miután kutatók bejelentették, hogy a világon elsőként olyan gerincvelő-implantátumokat hoztak létre, melyek segítségével helyre tudnák állítani a sérült szöveteket.
Habár egyelőre csak a tesztelési folyamatok zajlanak, a kutatók megosztották, az eddigi eredmények alapján az emberi sejtek felhasználásával készült 3D-s technológiával megalkotott implantátumok 80 százalékban képesek voltak helyreállítani a sérült szöveteket a vizsgált lebénult egerekben, így azok újra képesek voltak járni.
Az implantátumokat oly módon hozzák létre, hogy egy eljárással átalakítják betegektől származó szövetmintákat gerincvelő-implantátummá, mely tulajdonképpen hasonlóan működik, mint az emberi embriók gerincvelőjének fejlődése. A tudósok célja, hogy minden érintett számára olyan implantátumokat állíthassanak elő, melyek elősegítik a sérült szövetek regenerálódását, annak kockázata nélkül, hogy a szervezet kilökné magából.
A tudományos áttörésben több kutatócsoport is részt vett, többek közt a Sagol Regeneratív Biotechnológiai Központ, a Shmunis Biogyógyászati és Rákkutatási Iskola, valamint a Tel Aviv-i Egyetem Biomedikai Mérnöki Tanszék kutatóinak közreműködésével – számolt be az Independent.