Itt a fűnyírás időszaka, ám aki nem vigyáz, 200 ezres bírságot is kaphat
Jó tudni, hogy a főváros agglomerációjában milyen csendrendeletek vannak érvényben, különben bírságot is kaphatunk a nyakunkba.
Megérkezett a fűnyírás és a kertészkedés időszaka: a kertesházban élők igyekeznek rendben tartani az udvarukat, kertjüket, ám a szomszédok ezt nem mindig díjazzák, főleg akkor, ha az ezzel járó zajokat hétvégén kell elhallgatniuk. Ennek kapcsán pedig van néhány dolog, amit fontos észben tartani, különben bírság is lehet a vége.
A budapestkornyeke.hu járt utána, a főváros agglomerációjában milyen csendrendeletek vannak érvényben. A portál szerint általában tilos a 90 decibelnél hangosabb tevékenységek végzése este 8 és reggel 6 óra között, de a legtöbb agglomerációs településen még szombaton 8-tól 18 óráig is megengedett a fűnyírás (vasárnap viszont már nem).
Mint írják, Budapest környékén az egyik legszigorúbb szabályozás Pátyon van. Itt az önkormányzat vasárnaponként egyáltalán nem engedélyezi a zajkeltést, így a fűnyírást sem. Szombaton este 8-ig lehet zajongani, hétköznapokon pedig 8 és 20 óra között kell megoldani a zajos munkákat. Érd viszont lazábbnak mondható ebből a szempontból.
Ott hétköznap 8 és 19 óra között, szombaton és munkaszüneti napokon pedig 9-12 óra között lehet zajongani. Azaz Érden nyugodtan lehet füvet nyírni vasárnap délelőttönként. Aki viszont megszegi a szabályokat, mélyen a zsebébe nyúlhat: magánszemélyek 50 és 200 ezer forint közötti összegre, jogi személy, vagy cég pedig akár egymillió forintos bírságra is számíthat.
A cikkben hozzáteszik, Mogyoródon van a legmegengedőbb szabályozás, náluk ugyanis nincs pontos időkorlát meghatározva a zajkeltés tilalmára vonatkozóan. A körülmények döntik el, hogy egy zajkeltés szükséges, illetve indokolt-e és ezt tűrniük kell-e a szomszédoknak. Persze ettől függetlenül általában nem elfogadható az éjszakai és a hajnali fűnyírás, barkács gépek használata vagy a napi rendszerességgel végzett, hosszantartó zajkeltés.