A fukusimai katasztrófa utáni sugárzás pajzsmirigyrákot okozott, most kártérítést követelnek
Kártérítést és beismerést követel 6 fukusimai lakos amiatt, hogy a pajzsmirigyrák kapcsolatban áll a fukusimai atomerőmű 2011-es katasztrófáját követő sugárzással.
Japán keleti partját 2011. március 11-én 9-es erősségű földrengés rázta meg, és az azt követő szökőár súlyosan megrongálta a fukusimai atomerőművet. A szökőár több mint 19 ezer ember halálát okozta, a Fukusima-1 erőmű megrongálódása és a nukleáris sugárzás következtében pedig több mint 160 ezer embert kellett kitelepíteni.
Ezután több romeltakarító rákos lett, mivel jelentős mennyiségű sugárzásnak voltak kitéve, őket a japán hatóságok kárpótolták sérelmeikért.
Bár a japán hatóságok korábban nem ismerték el a fukusimai sugárzás és a pajzsmirigyrák megjelenése közötti kapcsolatot, illetve az ENSZ tavalyi jelentése szerint sem került dokumentálásra egészségkárosító hatás a lakosság körében, azonban a hat fukusimai lakos ügyvédje szerint nem örökletes hajlam miatt alakult ki a rák, minden valószínűség szerint a sugárzás következménye – jelentette a Hirado.hu
Tüzet nyitott egy fegyveres, megölt öt ukránt egy katonai üzemben
A felpereseket 2012 és 2018 között diagnosztizálták pajzsmirigyrákkal, közülük négyüknek teljesen eltávolították a pajzsmirigyét, emellett egész életükben hormonkezelést kell majd kapniuk, így csütörtökön nyújtották be a csoportos keresetet a Tepco állami energetikai vállalat ellen, hogy a japán igazságszolgáltatás elismerje, hogy az atomerőmű katasztrófáját követő sugárzás miatt lettek rákosak.
Továbbá 616 millió jent (több mint 1,7 milliárd forintot) követelnek az erőművet üzemeltető Tepcótól, a cég egyik szóvivője pedig úgy nyilatkozott, hogy mindenképp megvizsgálják a felperesek beadványát, és őszinte választ fognak rá adni.