Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Friss hírek érkeztek Symba, a magyar világklasszis keresőkutya állapotáról

A világ egyik legjobb mentőkutyája nehéz időszakon van túl.

...svg content...Fotó: Balázs László
Belföld
Author image

Borbély Fanni

Szerkesztő
TÉMÁK

Már 2017-ben is az egész ország szurkolt, hogy sikeres legyen a gerincproblémával küzdő Symba műtétje, a Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat nyugdíjas keresőkutyája idén novemberben egyik pillanatról a másikra lett rosszul, s voltak olyan kritikus pillanatok, amikor úgy tűnt, gazdája és egyben társa, Balázs László örökre el kell hogy búcsúzzon tőle.

Az alapos vizsgálatok nyomán kiderült, hogy egy ciszta okozott problémákat szervezetében, s annak ellenére, hogy Symba már 13 éves és számos hőstettet tudhat magáénak, nagyon gyorsan felépült. Most pedig a Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat osztotta meg Facebook-oldalán, jelenleg milyen állapotban van Symba a megpróbáltatások után. A bejegyzést változtatás nélkül közöljük: Soron kívül Változékony idő vár ránk pénteken, havas esőre is van kilátás

„Nincs baj! Symba jól van, csak ismét valami olyan fűződik a nevéhez, amiben a világon az első. Miközben ezeket a sorokat írom Nektek közben Symbát simogatom, aki dörgölőzik a kezembe és békésen fekszik a fekhelyében. Jól van. Egyszerűen: Symba kapott egy baromi drága, tök menő „rugót” a pisilőjébe, amit a legjobb szakemberek terveztek, gyártottak, helyeztek be és így a sok-sok problémát generáló pangó pisi nem fog gonosz dolgokat művelni. Professzor, doktor, állatorvos doktorok, asszisztensek, orvostechnikai eszközöket gyártó cég, család, kutató-mentő csapat, jószolgálati nagykövet, támogató cég és csomó ember dolgozott azon, hogy mindez megvalósuljon.

Bonyolultan: Néhány hete beszámoltunk róla, hogy volt egy életveszélyes kalandunk, amit akkor túléltünk, de nem sokon múlt. Előtte és azóta az orvostudomány talán minden eszközét felhasználva igyekeztünk kideríteni, hogy mi történik az ő kis tökéletes testében, de egyetlen egy konkrétumot találtunk. Van benne egy képlet, ami nem túl nagy, de képes elnyomni a hugyvezeték egy részét, ha rossz napja van. Használhatjuk a daganat szót is, de valódi jelentősége nincs ebben az esetben. (Az eltávolítása nem opció. A képlet nem nő rohamosan, nincsenek áttétek, mintát vettünk belőle, szóval együtt lehet vele élni, így marad a helyén.) Ezek alapján egy olyan megoldást kerestünk, ami áthidalja a felismert problémát, vagyis azt a hugyvezeték részt nem engedi összenyomni.

Beindult a gépezet és sok jó ember, sok jó szakember összedugta a fejét és egy olyan megoldást talált ki, ami a humán orvostudományból merített ötletet, de nem szokványos az állatorvoslásban. Symba így kapott egy neki méretezett hugyúti sztentet. (Cső alakú fémháló, melyet katéteres eljárással a hugyútba illesztenek azért, hogy megakadályozza az újbóli beszűkülést. Behelyezéskor összecsukott állapotban van és a szűkületben nyitják ki).Az eszköz egy új fejlesztésű sztent, amit a világon eddig 2 emberbe helyeztek be és a harmadik tulajdonos Smyba lett, így a világon az első állatként próbálhatja ki a tudomány csodálatos kreálmányát.

A behelyezést Prof. Dr Tenke Péter urológus végezte, akinek a nevét a da Vinci robotsebészeti eljárások során már hallhattátok. A beavatkozásnak a váci Kedvenc Állategészségügyi Központ adott otthont és a koordinációt pedig a csapatállatorvosi team-ünk Dr. Harsányi Zsuzsa vezetésével, Dr. Papp Orsolya segítségével a pomázi TappMancs Állatorvosi Rendelő végezte. Fontos megemlíteni a jószolgálati nagykövetünk, Dr. Polgárné Szentpéteri Eszter áldozatos szervező munkáját is, mert nélküle ez a sok jó szakember nem találkozhatott volna és persze Symba családja is odatette magát. A beavatkozás anyagi hátterét pedig az Artvill Kft biztosította, így nekik is hatalmas köszönet. Köszönjük a MAC”s Medical Handels GmbH Magyarországi Kereskedelmi Képviseletének a speciális sztent beszerzését, mert a lényeg ebben a 12 cm hosszú fura szerkezetben rejlik.”