A koronavírus gyötrelmes évei alatt teljesen átértelmeztük az otthon töltött idő fogalmát. Szinte mindent a négy fal között kellett megoldani, a technológia azonban az emberek oldalára állt.
Sokan otthonról kezdtek dolgozni, hozzászoktak az online házhozszállítási megoldásokhoz, videócseten tartották a kapcsolatot a legközelebbi barátaikkal. És igen, a sportos lelkek időnként az edzést is a szobában végezték.
Erre repült rá a fitneszruhákból megtollasodó, kanadai Lululemon, ami nem bajlódott hosszadalmas fejlesztésekkel, hanem egyszerűen csak felvásárolta a 2018-ban indított Mirrort, amely az okostükreivel inkább kevesebb, mint több sikerrel ostromolták a piacot.
Tükröm, tükröm, mondd meg nékem
A járvány ideje alatt 500 millió dollárt fizettek a cégért, a termékeiért, és minden más jogért, ami után átnevezték Lululemon Studio Mirror-rá az eszközt, és némileg barátságosabbra faragták az árcímkéket.
A tükörnek több fajtáját is piacra dobták, a tengerentúlon 995 és 1895 dollár körül lehet azokat megvásárolni – felénk 510 ezer forint alatt nem nagyon lehet találni, annyiért meglehetősen drágának tűnik.
A jó hír, hogy a szénszálas vázú tükör nehéz, mint a sár, így aztán már azzal is kalóriákat éget a delikvens, ha átviszi a szoba egyik sarkából a másikba. Ennél azért egy fokkal kellemesebb tulajdonsága, hogy gyakorlatilag a hétköznapi tükörből egyetlen pillanat alatt fitneszezközt lehet varázsolni, így:
Akár jógáról, vagy táncról, esetleg „okossúlyzóról” van szó, a tükör partner egy jó kis edzésben, ráadásul pluszmotivációt ad, hogy a felhasználó látja a munkája eredményét. Beállítható rajta a mozgásforma fajtája, nehézsége, külön edzésprogramok vásárolhatók, aki pedig inkább ritmusra mozogna, az akár zenét is lejátszhat, hiszen hangszórós változat is kapható. Karkötővel összekapcsolva élőben látható a pulzusszám, és az elégetett kalóriák száma.
Ranglisták ugyan nincsenek, ám az edzés végén a tükör elismerő szavakkal buzdítja a felhasználót, így azért az egésznek van némi Black Mirror és South Park utánérzete, attól függetlenül, hogy az ötlet egész jónak tűnik, és van benne bőven fejlesztési lehetőség is. Egyelőre még ugyan nem tűnik bombabiznisznek, de majd kiderül.