Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Nagyot megy az új és rendkívül modern fizetési rendszer

Nagyot megy az új és rendkívül modern fizetési rendszer

Nagyot megy az új és rendkívül modern fizetési rendszer
Fotó: Virág Barnabás, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alelnöke az új fizetési megoldás, a qvik segítségével fizet az új fizetési megoldása alkalmából tartott sajtótájékoztató után az MNB székházban, a Lámfalussy Konferencia Központban 2024. szeptember 2-án. Sikeresen elindult az új fizetési rendszer szeptember 1-jén, a qvik elnevezésű azonnali fizetési megoldás minden elemében hazai, erősíti Magyarország pénzügyi szuverenitását, digitális és biztonságos, valamint versenyképes. Mögötte Túri Anikó, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) közigazgatási államtitkára (b) és Csányi Péter, az OTP Bank vezérigazgató-helyettese (j). MTI/Hegedüs Róbert

Hódít a qvik fizetési rendszer, ami a felhasználóknak biztonságos, addig a kereskedőknek olcsó.

Az elmúlt egy hónapban több ezer qvik-tranzakciót bonyolítottak le a SimplePay rendszerein keresztül. Az OTP Bank és a fizetési szolgáltatók eddigi tapasztalatai alapján az új fizetési rendszer a kereskedők számára kedvező árazású, a felhasználóknak pedig kényelmes és biztonságos. A bank a következő időszakban a legnagyobb partnereinél is elérhetővé teszi a szolgáltatást, amelynek népszerűsége az év végéig ugrásszerűen emelkedik majd a várakozások szerint.

Miben különbözik a qvik az eddigi fizetési rendszerektől? A legfontosabb, hogy a vevőknek semmilyen adatot nem kell megadniuk az elektronikus fizetési tranzakció során. A Magyar Nemzeti Bank által létrehozott és az OTP Bank által az elsők között bevezetett rendszer lényege, hogy a felhasználó a három lehetséges út (NFC, QR-kód, link) egyikén keresztül belép a saját mobilbanki alkalmazásába, és ott engedélyezi a tranzakciót.

Bár folyamatosan nő a mobiltárcába elmentett bankkártyás tranzakciók száma, még mindig kicsit több mint 50% azoknak az online kártyás fizetéseknek az aránya, ahol a vásárlók minden tranzakciónál megadják az adataikat – derül ki az OTP Bank saját adataiból.

A készpénzes vásárlások száma is csökkenhet

„Továbbra is széles az a réteg, amely nem szívesen adja meg kártyaadatait az online térben. Nekik jelent vonzó alternatívát, ha a jövőben nem kell beírniuk a 16 jegyű bankkártyaszámukat és a CVC-kódot, hanem elég például a tranzakció kezdeményezése után megjelenő QR-kódot követve engedélyezni a fizetést. Emellett a készpénzes vásárlások száma is csökkenhet az új rendszer elterjedésével” – nyilatkozta Al-Absi Gáber Seif, aSimplePay fizetési megoldásait fejlesztő és üzemeltető OTP Mobil üzletfejlesztési és értékesítési vezetője, ügyvezető-helyettese. Szerinte a qvik elterjedésével szinte minden kereskedőnek érdekében áll majd, hogy ezt a fizetési megoldást elérhetővé tegye a vásárlóinak fizikai és online környezetben egyaránt, de szektoronként eltérően reagálhat a piac az újításra.

„A biztonság, a gyorsaság és a kedvező ár mellett az új rendszer legnagyobb előnye a maximális kényelem és a kimagasló felhasználói élmény. Ez a garancia arra, hogy egyre több szolgáltató és felhasználó veszi majd igénybe” – véli Varga Norbert, az OTP Mobil tulajdonában álló, főként vendéglátóhelyek és fesztiválok fizetési rendszereit üzemeltető Hellopay vezérigazgatója.

Jelenleg az online fizetés mellett fizikai környezetben a Telefonos POS alkalmazás használatánál érhető el a qvik szolgáltatás, jövő év elejétől pedig a POS-termináloknál is használható lesz.

„A SimplePay fizetési megoldásait használó partnereinél már közel 10 000 webshopban és egyéb értékesítési felületen érhető el a qvik szolgáltatás. Ez a szám várhatóan megduplázódik, és a következő időszakban a legnagyobb forgalmat bonyolító partnereinknél is aktiválódik a funkció. Fontos megjegyezni, hogy szerződésmódosítás nélkül, a lehető legegyszerűbben csatlakozhat bárki a qvik rendszerhez” – emelte ki Bese Péter, az OTP Csoport kártyaelfogadási területének vezetője, aki azt is hozzátette, hogy eddig több ezer qvik-tranzakciót bonyolítottak le a SimplePay rendszereiben, és az év végéig ugrásszerű növekedés várható.