A Fitzwilliam Múzeum az alapító rabszolgasághoz fűződő kapcsolatait tárja fel
A cambridge-i Fitzwilliam Múzeum egy új kiállításra invitál, melyben történelmi és kortárs alkotásokkal vizsgálják a város és az egyetem rabszolgasághoz és kizsákmányoláshoz fűződő kapcsolatait.
Meglepő kiállítás nyílik a cambridge-i Fitzwilliam Múzeumban: a kiállítás lesz az első, mely vizsgálja Cambridge rabszolgasághoz és kizsákmányoláshoz fűződő kapcsolatait, mind az egyetem, mind a város vonatkozásában, történelmi és kortárs alkotások bemutatásával.
A Black Atlantic: Power, People, Resistance névre keresztelt kiállítás Nyugat-Afrikában, a Karib-térségben, Dél-Amerikában és Európában készült műveket mutat be, és azt firtatja, hogy az atlanti rabszolgaság hogyan alakította a Cambridge-i Egyetem gyűjteményeit.
A történelmi darabok modern és kortárs fekete művészek, köztük Donald Locke, Barbara Walker, Keith Piper, Alberta Whittle és Jacqueline Bishop műveivel együtt kerülnek kiállításra. A múzeum közlése szerint 1400 és 1900 között az amerikai kontinensen a gyarmati rabszolgaságnak ellenálló emberek új kultúrákat hoztak létre, melyek fekete-atlanti kultúra néven ismertek.
Azzal pedig, hogy a múzeum korábban nem hallott kérdéseket tett fel arra vonatkozóan, hogy az atlanti rabszolgaság és a fekete-atlanti kultúra hogyan alakította az egyetem gyűjteményeit, új felfedezéseket tett Cambridge saját, gyarmatosításhoz fűződő kapcsolatáról is.
A Guardian jelentése szerint a szeptemberben nyíló kiállítás az első a Fitzwilliam Múzeum által 2023 és 2026 között tervezett kiállítások sorában.