Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

A Fidesz szerint jogsértő a globális minimumadó megszavazását összekötni a helyreállítási pénzekkel

A Fidesz azon a véleményen van, hogy jogsértő a globális minimumadó megszavazását összekötni a helyreállítási pénzekkel.

...svg content...Fotó: Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter (b) és Bánki Erik, az Országgyűlés gazdasági bizottságának elnöke a testület ülése előtt az Országház Tisza Kálmán termében 2019. november 12-én. Az ülésen Szijjártó Pétert hallgatták meg. MTI/Soós Lajos
Gazdaság

Takács Petra

Szerkesztő

Inkorrekt és jogsértő, hogy Brüsszel a globális minimumadó megszavazását összeköti a helyreállítási pénzek folyósításával – mondta Bánki Erik, az Országgyűlés gazdasági bizottságának fideszes elnöke csütörtökön az MTI-nek.

A kormánypárti politikus értékelése szerint a brüsszeli elit továbbra is minden erejével azon van, hogy rákényszerítse a tagállamokat a globális minimumadó bevezetésére. Felidézte: ennek elfogadása duplájára emelné a magyar vállalkozások adóterheit. Ez békeidőben is elfogadhatatlan, háború idején pedig egyenesen felháborító – jelentette ki. Soron kívül Változékony idő vár ránk pénteken, havas esőre is van kilátás

Bánki Erik szerint az Európai Parlament szerdán „továbbment a lejtőn” és a baloldal nyomására határozatban elvitatta Magyarországtól azt a jogot, hogy saját érdekeit és álláspontját képviselje. Sőt, a Magyarországnak járó helyreállítási alap visszatartásával fenyegetőzött – tette hozzá.

Aki vétóról beszél az ügyben, az nem ismeri az európai döntéshozatali mechanizmust – hívta fel a figyelmet a politikus, kifejtve: vétójog nincsen, konszenzusos döntéshozatal viszont van.

„A konszenzusos döntéshozatal éppen azt jelenti, hogy addig kell tárgyalni egy ügyről a döntés előtt, amíg nincs teljes egyetértés. A teljes egyetértés pedig nem zsarolással és fenyegetésekkel születik meg” – fogalmazott, megjegyezve: Magyarország egyetlen tagállamtól sem vitatja el a jogot, hogy saját érdekeit és álláspontját képviselje az EU-ban, és magától értetődőnek tartja, hogy maga ezt tegye.

Brüsszel ahelyett, hogy a háború idején adóemelésekkel sodorja versenyhátrányba egész Európát, dolgozhatna a béke mielőbbi helyreállításán, ami a kontinens gazdaságát is helyrebillentené – érvelt a gazdasági bizottság elnöke.

(MTI)