Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
351,98 Ft
Euró
392,96 Ft
Font
468,72 Ft
Bitcoin
62,885 $

A fiatalok döntő többsége több forrásból teremti elő a megélhetési költségeit

Egy kutatás szerint a felsőoktatásban tanuló diákok több mint négyötöde dolgozik. A fővárosban a leggyakoribb az egyetem melletti rendszeres munkavégzés.

...svg content...Fotó: Unsplash
Belföld
Author image

Koós Alexandra

Szerkesztő

A CIB Bank friss felmérésének eredményei alapján a nappali tagozatos egyetemista és főiskolás diákok bő egyharmada rendszeresen dolgozik tanulmányai mellett, a legalább alkalomszerűen munkát vállalók aránya pedig 80% feletti. Mindössze 18% azok aránya, akik egyáltalán nem dolgoznak. A kutatás szerint a hallgatók 34%-a rendszeresen, további 40%-a pedig alkalmanként végez munkát: további 8%-uk viszont csak tapasztalatszerzés céljából dolgozik, nem azért, mert pénzre lenne szüksége – részletezik.

A felmérés alapján Budapesten az átlagnál jóval magasabb, 50%-os a rendszeresen munkát végző diákok aránya, a megyeszékhelyeken inkább alkalmanként vállal munkát a hallgatók fele. A döntő többség több forrásból teremti elő a megélhetési költségeit: a szülői támogatást 47, a rendszeres munkát 35, az alkalmi diákmunkát pedig 33%-uk említette, a diákhitel pedig 16%-nál jelent bevételi forrást, a válaszadók 41%-a a korábbi megtakarításait is felhasználja a költségei fedezéséhez – írta meg az Economx az eredményekre hivatkozva. Soron kívül 19 éves fiatal lány halt meg egy olasz klubban kitört lövöldözésben

Ám ha nem általában a bevételi forrásokra, hanem konkrétan az otthonról érkező anyagi támogatásra irányult a kérdés, már jóval nagyobb volt azoknak az aránya, akik azt állították, hogy időnként kapnak pénzt a szüleiktől: mindössze a hallgatók 18%-a nyilatkozott úgy, hogy egyáltalán nem kap pénzt, további 14%-uk pedig azt mondta, hogy csak alkalmanként érkezik otthonról segítség. 34%-uk 50 ezer forintnál is kevesebbet kap, a diákok 9%-ánál pedig havi százezer forintnál is több a szülői segítség – derült rá fény.

A fővárosban élő diákok között ugyanakkor jóval többen vannak azok, akik anyagilag függetlenek a szülőktől: 34%-uk mondta azt, hogy egyáltalán nem kap pénzt otthonról. Végül hozzáteszik: a válaszok alapján a nappali tagozatos, felsőoktatásban tanuló diákok bő harmada a szüleivel él, 27% a kollégiumban lakók, 18% a saját lakásban és 21% az albérletben élők aránya.

Emellett korábban arról is beszámoltunk, hogy egy felmérés szerint egyre jobban bíznak a fiatalok az MI-ben, a számlák kifizetését is rábíznák. De arra is nyitottak lennének, hogy a mesterséges intelligencia nyújtson be hitelkérelmet helyettük. Továbbá azt is megtudhattuk, hogy lassan, de kétségtelenül csökken a készpénz népszerűsége a fiatalok körében: 58%-uk már igyekszik inkább digitálisan letudni a vásárlási tranzakcióit.

Harmadszorra is vitára hívta Magyar Pétert a kormány

A miniszterelnök politikai igazgatója harmadszor kezdeményez nyilvános eszmecserét a Tisza Párt vezetőjével.

A tervek szerint jövő héttől normalizálódhat a közlekedés Budapesten

A Duna apadásával párhuzamosan több fővárosi közlekedési vonal is visszaáll eredeti üzemrendjére a következő héten.

A fiatalok döntő többsége több forrásból teremti elő a megélhetési költségeit

Egy kutatás szerint a felsőoktatásban tanuló diákok több mint négyötöde dolgozik. A fővárosban a leggyakoribb az egyetem melletti rendszeres munkavégzés.