Öthetes kórházi kezelés után ismét nyilvánosan mutatkozott Ferenc pápa
A 88 éves egyházfő gyenge hangon, de személyesen köszöntötte a római Gemelli klinika előtt összegyűlt híveket vasárnap délben.
A több mint öt hétig tartó kórházi kezelését követően Ferenc pápa vasárnap délelőtt újra a nyilvánosság előtt jelent meg, amikor a római Gemelli egyetemi klinika második emeletének ablakában mutatkozott, ahol összesen 38 napot töltött. A kerekesszékben ülő egyházfő láthatóan nehezen vett levegőt, miközben gyenge hangon üdvözölte és áldotta meg az épület előtt összegyűlt több száz hívőt.
Az áldást követően a Szentatyát azonnal elbocsátották a kórházból, majd egy fehér autóban a Santa Maria Maggiore-bazilikába szállították, ahol a Szűzanya képe előtt adott hálát felépüléséért. A tervek szerint ezt követően visszatér a vatikáni Szent Márta vendégházba, ahol folytatnia kell a kezeléseket.
A kórház előtti téren már kora reggel óta gyülekeztek a zarándokok, köztük számos, a Gemelli klinikán kezelt beteg is, akik rózsafüzérekkel, virágcsokrokkal és hazájuk zászlóival várták az egyházfő megjelenését. Ferenc pápa többször is felfelé mutató hüvelykujjal jelezte, hogy jól van, valamint megköszönte egy sárga virágcsokrot tartó asszony gesztusát is.
Az elmúlt öt vasárnaphoz hasonlóan a pápa ezúttal sem mondta el személyesen az Angelus imádságot, helyette írásban tették közzé a szöveget. „Nagy türelemmel és kitartással imádkoznak értem továbbra is, köszönöm! Én is imádkozom Önökért” – írta Ferenc pápa az Angelushoz készített szövegében, amelyben megosztotta, hogy a hosszú kórházi tartózkodás alatt megtapasztalta az Úr türelmét, amit az orvosok és ápolók fáradhatatlan gondoskodásában, valamint a betegek családjainak figyelmességében és reményében is látott.
NE HAGYD KI
Az egyházfő nyomatékosan kérte a háborúk befejezését és a béke megteremtését, különös tekintettel Ukrajnára, Palesztinára, Izraelre, Libanonra, Mianmarra, Szudánra és a Kongói Demokratikus Köztársaságra. Aggodalommal szólt a Gázai övezetben újrakezdődött súlyos izraeli bombázásokról, amelyek számos halálos áldozatot és sebesültet követeltek, majd sürgette a fegyverek azonnali elhallgattatását és a párbeszéd újrakezdését a túszok kiszabadítása és a végleges tűzszünet elérése érdekében