Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Fémkeresővel találták meg az óév egyik legkiemelkedőbb kincsét

Egy régész szerint kimagasló leletről van szó, amelyet a kor legkiválóbb mesteremberei készíthettek.

...svg content...Fotó: Unsplash / Illusztráció
Európa
Author image

Koós Alexandra

Szerkesztő

Régészek szerint az óév egyik legkiemelkedőbb felfedezésének nevezhető az az aranykincs, amelyre Németország északi részén bukkantak rá. A beszámoló alapján a lenyűgöző lelet egy aranybevonatú ezüstből készült dísztű, amely a Krisztus utáni 7. századból származik.

A 24.hu a Heritage Daily-re hivatkozva azt írja, a mintegy 1400 éves ékszert almandinnal rakták be, egy olyan féldrágakővel, amely akkoriban rendkívül értékesnek számított. A The Jeursalem Post úgy tudja, a brosst egy önkéntes találta meg fémkeresőjének köszönhetően. Soron kívül Súlyos baleset Budapesten egy autós üldözés végén: ezt a férfit keresi nagy erőkkel a rendőrség

Detlef Jantzen régész szerint kimagasló leletről van szó, amelyet a kor legkiválóbb mesteremberei készíthettek. Ezt bizonyíthatja az is, hogy az almanidokat ragyogóvá csiszolták és tökéletesen méretre vágták. Jantzen hozzáfűzte: hasonló ékszereket korábban találtak már Németországban és Svédországban is, illetve az ilyen dísztűk jellemzően gazdag nemesek sírhelyeiről kerülnek elő.

Fotó: Jens Büttner/DPA

Korábban egy építkezésen is értékes kincsekre bukkantak. A munkások eredetileg azt tervezték, hogy egymás között elosztják az értékes leleteket, ám a felfedezésnek hamar elterjedt a híre. Ez azt eredményezte, hogy az építési területet ellepték a kincsvadászok, ami pedig a hatóságok figyelmét is felkeltette. Végül a hatóságok elkobozták a kincseket és értesítették a helyi régészeti osztályt.

Nyolc szervét is eltávolították egy nőnek a rákkezelés során

Egy brit nő visszatért reptéri munkájához, miután nyolc szervét is eltávolították egy ritka daganatos megbetegedés miatt.

Hamarosan választ ad a NASA arra, hogyan jutnak el a Mars-minták a Földre

Az amerikai űrügynökség január 7-én jelenti be, hogyan kívánja átalakítani a tizenegy milliárd dollárra becsült Mars-mintagyűjtési programját, miután a jelenlegi költségvetési és időbeli keretek fenntarthatatlannak bizonyultak.